Remontując lub urządzając kuchnię, wiele osób wybiera sprzęty do zabudowy - i bardzo słusznie, prezentują się one bowiem znacznie lepiej niż urządzenia wolnostojące. Zdarza się jednak, że chociaż wszystkie inne sprzęty wybierane są do zabudowy, lodówka wybierana jest wolnostojąca. Wynika to po części z obaw związanych z montażem, wymianą czy naprawdę lodówki do zabudowy. Zupełnie niepotrzebnie - chociaż lodówki do zabudowy w pewnych kwestiach bywają bardziej wymagające, warto przyjrzeć się ich najważniejszym zaletom, by utwierdzić się, że to dobry wybór!

Lodówka do zabudowy - dlaczego warto?

Jest wiele powodów, by zdecydować się na lodówkę do zabudowy, a stylowy wygląd to dopiero początek. Dlaczego dobrze postawić na tego rodzaju sprzęt? Przypatrzmy się kluczowym atutom tego rozwiązania.

  • Świetne komponowanie się z wnętrzem kuchni - lodówka w zabudowie sprawia, że cała kuchnia wygląda elegancko i nowocześnie.
  • Lodówki te są zaprojektowane w taki sposób, że obudowanie ich nie wpływa negatywnie na bezpieczeństwo użytkowania czy wentylację - wiąże się to wszystko z ich przemyślaną konstrukcją.
  • Łatwiej utrzymać w porządku front lodówki w zabudowie - gładka powierzchnię bez problemu przetrzemy, zapewniając porządek.

To kilka najważniejszych cech, ale nie jedynych cech, które świadczą o tym, że wybór lodówki do zabudowy to korzystna decyzja - zwłaszcza, jeśli zależy nam na wyglądzie kuchni i dysponujemy w niej odpowiednią przestrzenią.

Czas wybrać konkretny model - na który sprzęt warto postawić?

Lodówka do zabudowy - polecane modele

Lodówki do zabudowy oferują najbardziej znani producenci AGD - nic więc dziwnego, że możemy wybierać spośród zaawansowanych technologicznie, nowoczesnych rozwiązań.

Które modele warto rozważyć? Oto nasza lista:

  • LODÓWKA WHIRLPOOL SP40802EU - lodówka z zamrażalnikiem na dole, o pojemności chłodziarki 299l i 101l w przypadku zamrażarki. Czujniki technologii 6. Zmysł stale monitoruj warunki w środku urządzenia i w przypadku wykryciu nieprawidłowości, automatycznie włączają szybkie chłodzenie - dzięki temu, przechowywane w lodówce produkty dłużej zachowają świeżość. Lodówka pracuje stosunkowo cicho - generuje hałas 35 dB.
  • LODÓWKA BEKO BCNA275E31SN - to nieco mniejszych rozmiarów sprzęt niż ten opisywany wyżej. Chłodziarka ma pojemność 185l, zamrażarka - 69l. Technologia Neo-Frost eliminuje potrzebę rozmrażania lodówki i sprawia, że w jej wnętrzu nie zbiera się lód. O świeżość warzy i owoców przechowywanych w środku dba innowacyjna technologia HarvestFresh.
  • LODÓWKA SAMSUNG BRB26602FWW/EF - to propozycja z wieloma ciekawymi technologiami, które zwiększają efektywność działania sprzętu. Oprócz rozwiązań, takich jak All Around Cooling, No-Frost, ciekawą opcją jest Space Max, czyli optymalizowanie przestrzeni wewnątrz sprzętu, poprzez zastosowanie cieńszych ścianek - przy zachowaniu bezpieczeństwa chłodzenia. Pojemność chłodziarki to 193l , zamrażarki - 74l.
  • LODÓWKA ELECTROLUX LNT8TE18S - sprzęt o pojemności chłodziarki 192l, zamrażarki zaś - 61l, z technologią No-Frost, która nie dopuszcza do powstawania szronu wewnątrz urządzenia. Sprzęt ten jest chwalony przez użytkowników za cichą pracę - generuje hałas 35 dB.
  • LODÓWKA BEKO BCNA306E3SN - kolejna propozycja od BEKO, tym razem o pojemności chłodziarki 215l i zamrażarki 69l. Zastosowana technologia Neo-Frost zapewnia lepszą jakość chłodzenia, a także sprawia, że we wnętrzu lodówki nie gromadzi się lód. Mimo braku zasilania, lodówka utrzyma temperaturę do 13 godzin.

Wybór nie jest łatwym zadaniem, ale warto sprawdzić lodówki do zabudowy w MediaMarkt.pl – znajdziemy tam sporo modeli od różnych producentów. W podjęciu najlepszej dla nas decyzji może pomóc uważna lektura specyfikacji i opinii użytkowników.