Można powiedzieć, że na rynku zmywarek od bardzo dawna panuje zdecydowana stagnacja. Producenci wyposażają je w rozmaite inteligentne rozwiązania oraz umożliwiają zarządzanie z poziomu aplikacji, ale nie pojawiły się nowinki dotyczące samego procesu mycia lub suszenia naczyń. I nowa zmywarka?Bosch SMV8YCX03E?wpisuje się w obecny trend, gdyż dociera do użytkowników z programem inteligentnym. 

Można się zastanawiać co też nowego w temacie inteligencji procesu mycia naczyń wymyślił Bosch. Generalnie wszyscy producenci mają obecnie w ofercie urządzenia potrafiące automatyzować proces mycia. Bosch wykorzystuje dodatkowo swoje środowisko smart –?aplikację Home Connect. 

Po stronie użytkownika polega to na wypełnieniu ankiety, która pojawia się w aplikacji po zakończeniu każdego procesu mycia. Home Connect zbiera w ten sposób opinię użytkownika na temat jakości mycia, suszenia oraz czasu trwania obu procesów. Wypełnienie ankiety zajmuje dosłownie chwilę i opiera się na klikaniu ikonek buziek, wyobrażających cztery stany od niezadowolenia do pełnego szczęścia. W teorii celem tej ankiety jest optymalizacja pracy urządzenia. Zmywarka za każdym razem będzie korygowała jego działanie, biorąc poprawkę na uwagi użytkownika. I tak aż do osiągnięcia ideału – przynajmniej taki jest zamysł Boscha.  

Klikanie buziek to oczywiście nie wszystkie opcje oferowane przez aplikację Home Connect. W praktyce jest ona sprawnym i rozbudowanym narzędziem do zarządzania i diagnozowania pracy zmywarki. Zapewnia ona zdalną diagnostykę, asystenta programów, konfigurację ustawień podstawowych i podgląd statystyk zużycia wody oraz prądu. O jakości tej aplikacji mogą świadczyć wysokie oceny użytkowników w sklepach Google Play i App Store. 

 

Jeśli chodzi o wyposażenie to Bosch nie żałował tutaj niczego. Są więc kosze z największą ilością składanych elementów, system suszenia PerfectDry z Zeolithem, dodatkowa dysza do mycia intensywnego pod środkowym koszem, oświetlenie wnętrza, dotykowy panel, samootwieranie na koniec i projektor czasu na podłodze.  

Rozczarowuje jedynie dwuletni okres gwarancji, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę cenę urządzenia, którą producent ustalił na poziomie 6 tys. złotych. 

Pora na trochę liczb: poziom hałasu 43 dB, ale można go delikatnie obniżyć w trybie cichym i zejść do 41 dB, klasa energetyczna B ze zużyciem 65 kWh prądu na 100 cykli ECO. Wody zużywa standardowo 9,5 litra, a zestaw programów jest kompletny: Eco 50 °C, Auto 45-65 °C, Inteligentny, Garnki 70 °C, Przyśpieszony 60 °C, Szkło 40 °C, Cichy 50 °C, Ulubiony.