Toster Philipsa to kompaktowe urządzenie z dwoma otworami na kromki chleba. Urządzenie o mocy 830 W pozwala na o wiele więcej niż tylko przygotowanie klasycznych tostów.

Przede wszystkim toster posiada aż 8 ustawień pozwalających uzyskać idealny poziom przypieczenia kromek. Dzięki temu możemy spokojnie stosować rozmaite rodzaje pieczywa i zawsze otrzymamy tosty przypieczone dokładnie tak, jak tego chcieliśmy.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie mechanizmu regulującego ułożenie kromek w otworach do pieczenia. Chleb zawsze znajduje się pośrodku, a więc każda kromka niezależnie od grubości znajdzie się na środku i nie będzie przylegała do ścianek opiekacza. W związku z tym uzyskujemy równomiernie, idealnie opieczone z obu stron tosty, bez przypaleń.

Elegancja i funkcjonalność. Taki jest nowy toster Philpsa z serii Eco Conscious EditionElegancja i funkcjonalność. Taki jest nowy toster Philpsa z serii Eco Conscious Edition Fot. Philips

Zapomnieliście rozmrozić chleb? Nie ma problemu! Toster posiada funkcję rozmrażania, która bardzo szybko przygotuje poszczególne kromki do pieczenia i to dosłownie w kilkanaście sekund, a następnie wypiecze je wedle indywidualnych upodobań.

Toster Philipsa z serii Eco Conscious Edition posiada także funkcję podgrzewania już upieczonych wcześniej tostów. Idealne rozwiązanie dla roztargnionych lub niejadków. Podgrzanie nie powoduje przypalenia ani stwardnienia pieczywa.

Opiekanie tostów można przerwać w dowolnej chwili. Służy do tego dedykowany przycisk do natychmiastowego wyłączania urządzenia. Rozwiązanie to zapewnia bezpieczne i precyzyjne działanie urządzenia.

Jeżeli lubicie ciastka, bułeczki, rogaliki i inne frykasy w wersji na ciepło to bardzo przyda się zintegrowany ruszt do podgrzewania bułek i ciast, w który został wyposażony ten toster.

Elegancja i funkcjonalność. Taki jest nowy toster Philpsa z serii Eco Conscious EditionElegancja i funkcjonalność. Taki jest nowy toster Philpsa z serii Eco Conscious Edition Fot. Philips

O ile przygotowywanie tostów, a zwłaszcza ich jedzenie jest prawdziwą przyjemnością, to sprzątanie i czyszczenie tostera niekoniecznie. Tę niewdzięczną czynność ułatwia wyjmowana tacka na okruszki, na której znajdzie się wszystko, co spadło z przypiekanych kromek.

Jak twierdzi producent, konstrukcja, w której użyto jasnych kolorów i naturalnych materiałów, została zainspirowana przez przyrodę. Dodatkowo urządzenie zawiera stylową, zdejmowaną osłonę przeciwkurzową, która chroni nieużywany toster przed zabrudzeniem.

Warto zauważyć, że opisywany toster został wykonany całkowicie z bioplastiku i wyposażony w funkcję oszczędzania energii, a więc może być też kolejnym małym krokiem w kierunku ekologii i troski o naszą planetę.

Do produkcji urządzenia wykorzystano 100% bioplastik pochodzący z biologicznych i odnawialnych zasobów, np. oleju słonecznikowego. Zużyty olej, który pozostał po pieczeniu, jest zbierany i poddawany recyklingowi w ekologicznym procesie, który czyni go zdatnym do kontaktu z żywnością.