Marka Beko zazwyczaj oferuje produkty w rozsądnych cenach, a więc jej klienci zdążyli już się przyzwyczaić, że ich nowoczesne i funkcjonalne produkty można nabyć często w cenach niższych niż konkurencyjne rozwiązania. W tym roku Beko postanowiło zaatakować nieco wyższą półkę, gdzie konkurować będzie z utytułowanymi producentami AGD, takimi jak Samsung, Electrolux czy Bosch. To właśnie do walki o ten segment rynku została przygotowana linia Beko Beyond. 

Na linię Beyond składają się trzy serie produktów oznaczonych kodami b300, bPro 500 i bPro 700. W tej chwili na rynek weszły dwie pierwsze, a producent zapowiada premierę bPro 700 w późniejszym okresie roku. Czym różnią się pomiędzy sobą poszczególne serie? Przede wszystkim oferowanymi funkcjami, bo stylistyka ma być wspólna i tym razem postawiono bardziej nowoczesny design i przemodelowano uchwyty, ozdobniki oraz elektronikę. Na serię b300 składają się najprostsze urządzania i co za tym idzie z pewnością najtańsze. Seria bPro 500 jest wyższym poziomem i tu znajdują się dużo bardziej zaawansowane sprzęty, w których zastosowano praktyczne funkcje.  

Piekarniki Beko Beyond 

To właśnie w tej kategorii Beko zaprezentowało najwięcej nowości i ma najszerszą ofertę. Rozpatrując to pod kątem poszczególnych linii produktowych, to b300?zawiera proste piekarniki z klasycznymi pokrętłami. Nie ma tu wielkiego nasycenia dodatkowymi opcjami oraz elektroniką. Pomimo tego użytkownicy decydujący się na zakup produktów z tej serii mogą liczyć na katalizę, a z części mechanicznych na prowadnice teleskopowe.  

Jak można się było domyślać, w serii bPro 500?można szukać dużo ciekawszych i co najważniejsze bardziej zaawansowanych rozwiązań. To do nich trafiła nowa elektronika, wchodząca w tym roku, a także ciekawie wyglądający panel środkowy z tylko jednym pokrętłem. Wielkim plusem jest też z pewnością niezwykle proste i intuicyjne menu. Projektanci założyli, że najczęściej używane opcje muszą być dostępne szybko. Trafiły tutaj także bardziej wyrafinowane opcje. Poza katalizą dostępną w niższej serii, dołączono jeszcze parowe wspomaganie pieczenia oraz funkcję pyrolizy, ułatwiającą utrzymywania piekarnika w nienagannej czystości.  

Kolorystyka jest dość ograniczona. Dostępne są kolory: biały ze srebrnymi stawkami (tylko najniższa seria), całkowicie czarny i czarny ze srebrnymi wstawkami.  

Płyty indukcyjne?Beko Beyond 

W tej dziedzinie Beko ma zdecydowanie mniej do powiedzenia i w serii bPro 500 zaproponowała tylko jedną płytę. Nowa indukcja to Beko HII64700UFT. Oferuje ona 9 poziomów mocy grzania i standardowy układ pól grzewczych dla tego producenta, czyli pole łączone z dwóch po 18 cm, małe 14,5 cm i duże 21 cm. 

Już na tym poziomie cenowym można połączyć płytę bezprzewodowo z okapem tego samego producenta.

Beko zaprezentowało nową linię urządzeń AGDBeko zaprezentowało nową linię urządzeń AGD Fot. Beko

Kuchenki mikrofalowe Beko Beyond 

Beko postanowiło wprowadzić do linii Beyond nowe kuchenki mikrofalowe. Nowe modele pojawiają się w obu liniach, a ich stylistykę zmieniono tak, żeby była zgodna z innymi urządzeniami i pasowały idealnie do piekarników, co jest niezwykle istotne w przypadku montażu w zabudowie w postaci słupka.  

Inne premiery Beko  

Jak już napisaliśmy wyżej to jeszcze nie wszystkie nowości jakie Beko ma do zaprezentowania w tym roku i obiecuje całkowicie nowe płyty gazowe, okapy, a z dużego AGD zobaczymy zmywarki i lodówki. Na wszystkie wymienione musimy jeszcze poczekać, ale turecki producent nie zadeklarował żadnych dat premiery – ani najwyższej serii, ani poszczególnych produktów.