Solgaz wprowadził właśnie do sprzedaży nowy piekarnik do zabudowy EKO SP-67P. Można powiedzieć, że ma wszystko to co konkurencja, czyli wiele funkcji i nowatorskie rozwiązania, ale podbija stawkę połączeniem inteligentnego pieczenia z równie inteligentnym, ekologicznym czyszczeniem. Dodatkowo zaprojektowano go tak, że wpasowuje się w rozmaite aranżacje kuchenne, niezależnie czy stawiacie na klasykę czy nowoczesny wystrój.  

Pyroliza, czyli ekologiczne czyszczenie 

Piekarnik do zabudowy SOLGAZ EKO SP-67P został wyposażony w funkcję pyrolizy. Zapewnia ona ekologiczne usuwanie zabrudzeń, powstałych w trakcie codziennego użytkowania. Proces ten polega na rozgrzaniu urządzenia do 500 stopni C. Taka temperatura sprawia, że poddają się nawet najtrudniejsze zanieczyszczenia oraz plamy tłuszczu. Po zakończeniu, użytkownik musi tylko zebrać popiół powstały w trakcie tego procesu za pomocą suchej ściereczki.  

Oczywistymi zaletami pyrolizy jest łatwość czyszczenia piekarnika, nawet w trudno dostępnych miejscach oraz fakt, że nie trzeba do celu używać środków chemicznych.  

Piekarnik elektryczny z pyrolizą, czyli inteligentne i ekologiczne czyszczeniePiekarnik elektryczny z pyrolizą, czyli inteligentne i ekologiczne czyszczenie Solgaz

Wiele funkcji i troska o bezpieczeństwo 

Poza pyrolizą producenci zadbali o wyposażenie tego piekarnika w 10 przydatnych funkcji. Mamy tu na przykład termoobieg oraz komfortowy panel dotykowy umożliwiający obsługę jedną ręką. Piekarnik rozgrzewa się błyskawicznie, a więc bardzo skraca się czas przygotowania potraw. Dzięki temu możemy przygotować posiłek składający się nawet z kilku dań oraz deseru w postaci domowego ciasta. 

Bezpieczeństwo to np.: blokada drzwi po osiągnięciu wysokiej temperatury wewnątrz piekarnika, a także 4-warstwowe, chłodzone drzwiczki, które nie poparzą rąk podczas przypadkowego dotknięcia. 

Funkcjonalne wnętrze 

Mimo klasycznym wymiarom, producentowi udało się oddać do dyspozycji użytkowników pojemność 67 litrów. Na uwagę zasługuje także z pewnością fakt, że dzięki wysokiej efektywności energetycznej A, piekarnik zużywa bardzo mało prądu.