Lodówki Amica są wyposażone w funkcję Wakacje. Pozwala ona przełączyć chłodziarkę w tryb oszczędny podczas dłuższej nieobecności w domu. Urządzenie pracujące w tym trybie zużywa zdecydowanie mnie prądu, a więc możemy oczekiwać, że zaoszczędzimy nieco na rachunku za energię elektryczną. Jest ona znakomita, kiedy w chłodziarce nie znajdują się produkty, które mogą się popsuć. Co kiedy lodówka jest pełna produktów?

W takim momencie pomocny będzie specjalny filtr FreshOn oraz funkcja Super zamrażanie i pojemnik VitControl. Wszystkie one sprawią, że produkty przechowywane w lodówce spokojnie doczekają naszego powrotu z urlopu i wciąż będą świeże.

Filtr FreshOn eliminuje z lodówki gaz etylenowy, zwanego hormonem starzenia. Wydzielają go wszystkie owoce i warzywa, a ponieważ są zamknięte w niewielkim pomieszczeniu to gaz nie ma gdzie uciec i produkty szybko tracą świeżość.

Z kolei specjalny pojemnik VitControl z suwakiem regulującym poziom wilgotności umożliwia regulację poziomu wilgotności w zależności od produktów jakie w nim przechowujemy. Mniejsza wilgotność jest odpowiednia dla owoców, natomiast warzywa o wiele lepiej przechowują się w zwiększonej wilgotności.

Być może nawet nie zdajecie sobie sprawy jak duże znaczenie dla długiego zachowywania świeżości ma szybkość zamrażania produktów. Funkcja Super zamrażanie, załatwia temat błyskawicznie, a na dodatek można zamrozić wiele produktów jednocześnie. Produkty dłużej zachowują świeżość i wartości odżywcze oraz smak i witaminy owoców