W pełni automatyczny ekspres Siemens EQ.9 plus zapewni, że każda kawa przyrządzana w domu będzie wyjątkowa. Stanie się tak dzięki kilku ciekawym rozwiązaniom i trybom, w jaki wyposażono to urządzenie.

 Producent zapewnia, że zakup tego ekspresu jest równoznaczne z posiadaniem profesjonalnego baristy na wyłączność.

Zapewnia to zaawansowany tryb barista. Specjaliści mówią, że mimo, że na świecie można spotkać wiele różnych kaw, to niezależnie od tego, na przygotowanie każdej z nich składa się pięć stałych elementów. Są to: moc, rozmiar, temperatura i szybkość parzenia, a w przypadku kaw mlecznych – proporcje między kawą a mlekiem. Wynikiem wymienionych czynników jest smak i aromat kawy. I właśnie. Niby wszystko jest łatwe, ale tylko teoretycznie. To właśnie dlatego EQ.9 plus został wyposażony w tryb baristy.

Okazuje się, że w tym trybie można regulować wszystkie wymienione wyżej składowe smaku i aromatu kawy.

Kolejnym świetnym pomysłem, są dwa zbiorniki na ziarna kawy. Wyobraźcie sobie, że macie w zwyczaju pić różne gatunki kawy w zależności od pory dnia, albo ktoś z domowników ma inne upodobania. Mało tego! Nie dosyć, że możecie przechowywać kawę w dwóch zbiornikach, to do jej mielenia używane są oddzielne młynki. Dlatego możecie być pewni, że smaki kaw nigdy się nie zmieszają.

System sensoFlow zadba o odpowiednią temperaturę parzenia kawy, dostosowując ją do wybranego rodzaju napoju.

Na koniec koniecznie trzeba wspomnieć i aplikacji Home Connect. To właśnie ona sprawia, że kawę możecie "zamówić" w swoim ekspresie siedząc w dowolnym miejscu swojego domu lub biura. Do wyboru macie wszystkie klasyczne kawy oraz 21 dodatkowych przepisów z całego świata.