Amica przeprowadza regularne badania, których celem jest ustalenie, jakie oczekiwania mają konsumenci względem sprzętu AGD. Dają one producentowi rozeznanie w potrzebach i pozwalają zaprojektować rozwiązania wychodzące naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom. Tak właśnie powstało kilka praktycznych rozwiązań, sprawiających, że gotowanie jest wielką przyjemnością.

Jedną z odpowiedzi na potrzeby gotujących są nowe linie sprzętów nadających się do zabudowy.

Tu trzeba wymienić piekarniki z linii X-Type i Q-Type. Są one wyposażone w funkcję Steam System, która umożliwia pieczenie i gotowanie na parze.

Wiadomo, jak ważne jest, żeby upieczone mięso pozostawało soczyste, a ciasta zyskiwały efektowną puszystość. To jeszcze nie koniec zastosowań dla piekarnika parowego.

Spisze się on idealnie w czasie podgrzewania gotowych potraw. Dzięki temu rozwiązaniu jedzenie będzie gorące w kilka minut, a przy okazji smakuje jak świeżo ugotowane.

Piekarniki parowe Amica wyposażono w gotowe zestawy programów, które powstały dzięki współpracy z profesjonalnym kucharzem. Każdy taki program umożliwia idealny dobór warunków pieczenia wybranej potrawy.

Kolejne wygodne rozwiązanie to opcja OpenUp!, która przydaje się w sytuacji, gdy chcemy otworzyć piekarnik, a obie ręce mamy zajęte. Wystarczy jedno lekkie dotknięcie łokciem lub nadgarstkiem, a piekarnik otworzy się automatycznie.   

To samo dotyczy obsługi okapu. Dzięki sterowaniu bezdotykowemu Touchless można zmieniać tryby jego pracy oraz sterować oświetleniem bez użycia rąk.

A na koniec najmniej przyjemna czynność w kuchni, a więc zmywanie. Tutaj Amica także wprowadziła nowość w postaci funkcji OptiTime Pro. Pozwala ona precyzyjnie dopasować czas mycia do potrzeb i skrócić lub wydłużyć go nawet o 30 proc. Szybkie mycie naczyń podczas domowej imprezy? Bez problemu!