Okap idealnie wkomponuje się w nowoczesne, przestronne wnętrza, a jego wydajny silnik szybko usunie nagromadzone opary. Okap wyspowy Akpo WK-9 Isla Luna to urządzenie dające sobie radę z przefiltrowanym naprawdę dużej ilości powietrza. Producent obiecuje wydajność na poziomie 850 m3/h. Co ważne okap posiada dwa tryby pracy i można go ustawić do działania w trybie obiegu otwartego i zamkniętego.

Producent okapu udostępnił dwa tryby pracy: wyciąg, w tym celu należy podłączyć go do wentylacji (opary są wyprowadzane kanałem wentylacyjnym poza budynek) lub jako pochłaniacz, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Wciągane opary zostają uwolnione od resztek tłuszczu oraz aromatów, a powietrze jest ponownie wdmuchiwane do kuchni.

Opisywany model posiada wbudowane, filtry wykonane z aluminium, które znakomicie sprawdzają się w walce z tłuszczem (gromadzą cząsteczki tłuszczu, zapobiegając osadzaniu na urządzeniach kuchennych).

W przypadku tego typu urządzeń niezwykle istotny jest komfort obsługi. W tym wypadku pomyślano zarówno o czytelnym panelu znajdującym się na obudowie okapu, jak również o pilocie.

WK-9 Isla Luna od AKPO to także dodatkowe źródło światła w kuchni. Zainstalowano w nim cztery halogeny ledowe o mocy 2W każdy.

AKPO to polska firma z długimi tradycjami i doświadczeniem gromadzonym przez lata. Funkcjonuje ona na rynku od 1989 roku. Już wtedy zajmowała się wytwarzaniem pierwszych okapów kuchennych. Z czasem jakość produktów AKPO została dostrzeżona w innych krajach europejskich i ich okapy można w tej chwili kupić nie tylko w Polsce, ale także w Rosji, Niemczech, Francji i Finlandii.