Piekarniki Whirlpool z trybem smażenia gorącym powietrzem. Nowa funkcja pojawi się we wszelkich odmianach inteligentnych piekarników wraz z obsługą inteligentnego termometru Yummly firmy Whirlpool, który pozwoli rozpocząć wstępne podgrzewanie piekarnika na podstawie niektórych przepisów dostępnych w aplikacji.

Firma również potwierdziła, że wraz z oprogramowaniem będzie dostępny także specjalny koszyk do opiekania, który będzie można włożyć do piekarnika.

Whirlpool nie ujawnił, w czym tryb smażenia powietrzem różni się od ustawienia konwekcyjnego, w które jest wyposażonych wiele inteligentnych piekarników oraz frytkownice smażące powietrzem będące w praktyce mniejszymi piecami konwekcyjnymi.

Widać wyraźny trend w tym segmencie urządzeń, ponieważ niektórzy konkurenci również dodają ten tryb smażenia do części piekarników. Zakup kosztownego inteligentnego piekarnika był do tej pory traktowany przez większość konsumentów jako fanaberia. Zwłaszcza że nie są one tak trwałe jak klasyczne rozwiązania. Na tej podstawie można wysnuć wniosek, że ich producenci próbują zachęcić nowych nabywców bogatym wachlarzem opcji niedostępnych w zwyczajnych piekarnikach.

Wygląda na to, a przynajmniej w przypadku Whirlpool, że to dopiero początek. Jak zapowiedział ten producent sprzętu AGD, jego inteligentne urządzenia z czasem uzyskują kolejne ulepszenia.