Koreański producent rozwija ostatnio aktywnie wszystkie swoje serie produktów, wprowadzając do nich wiele nowości. Teraz dołącza do nich piekarnik NV7B7997AAK, stając się topowym sprzętem Samsunga w tym segmencie.

Jak przystało na piekarnik z najwyższej półki, nie mogło tu zabraknąć takiego rozwiązania jak opcja pieczenia dwóch potraw jednocześnie bez przechodzenia zapachów (Dual Cook).

Dołącza do niego smażenie beztłuszczowe AirFry, Air Sous Vide, łączność WiFi i sterowanie zdalne aplikacją SmartThings Cooking.

Są też: termosonda, czyszczenia pyrolityczne i duża komora pieczenia o pojemności 76 litrów oraz ciekłokrystaliczny wyświetlacz, ułatwiający sterowanie pracą urządzenia.

Absolutną nowością jest brak uchwytu – piekarnik otwiera się po dotknięciu właściwego sensora.

Flagowy piekarnik Samsunga z kamerą wewnątrz komory pieczenia

Piekarnik NV7B7997AAKPiekarnik NV7B7997AAK Fot. Samsung

Kolejną fajną sprawą jest kamera wewnątrz piekarnika z AI Pro Cooking, która nie tylko umożliwia podgląd potrawy, a także robi klipy z procesu pieczenia. Dodatkowo kamerę wspiera sztuczna inteligencja, potrafiąca rozpoznawać składniki i na tej podstawie rekomenduje składniki oraz ustawienia procesu przygotowania potrawy. Na dokładkę SI monitoruje na bieżąco proces pieczenia i sam potrafi ostrzec o przypaleniu potrawy.

Samsung zaskakuje funkcjami parowymi. Niestety na niekorzyść. Gotować na parze można w specjalnym naczyniu, a w samych komorach możliwe jest jedynie pieczenie wspomagane parowo. I w tym wypadku drogi piekarnik Samsunga bardzo odstaje od konkurencyjnych rozwiązań, w których cała komora piekarnika jest używana jako parowar.

Piekarnik ma 3,65 kW mocy, klasę A+ i zakres temperatur 30-275 na grillu lub 40-250 na grzałkach.