Solgaz wprowadził do sprzedaży dwa nowe okapy przyścienne OTG-60 oraz OTG-90. Oba są wyposażone w nowoczesne filtry i systemy umożliwiające pochłanianie nieprzyjemnych zapachów oraz oparów powstających w trakcie gotowania. Dodatkowo cechują się bardzo prostym, minimalistycznym wyglądem, sprzyjającym użytkowaniu ich w bardzo różnie wyposażonych wnętrzach o zróżnicowanej wielkości.

Solgaz OTG-60 - komfort w małej kuchni

SOLGAZ OTG-60 to atrakcyjnie prezentujący się okap, dedykowany do pracy w niewielkich kuchniach. Dzięki zastosowanej w nim funkcji GControl można uruchomić go w dowolnej chwili, wykonując prosty gest ręką. Z pewnością nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak bardzo ułatwia to pracę nad przygotowaniem potraw, kiedy mamy zajęte lub brudne dłonie. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest także w diodę LED, informującą o stopniu prędkości wentylatora – od 1 do 4.

Mimo niewielkich wymiarów okap jest w stanie skutecznie przefiltrować do 670 m3 powietrza na godzinę. Jest przy tym niezwykle cichy, a więc nie przeszkadza i nie rozprasza podczas zajęć w kuchni. Wytwarza hałas o natężeniu tylko 65 dB.

Jego kolejną zaletą jest wysoka energooszczędność. Okap SOLGAZ OTG-60 znajduje się w klasie energetycznej A+ i zużywa rocznie 33 kWh prądu. Wspiera go w tym timer umożliwiający automatyczne wyłączenie po upływie określonego czasu.

Solgaz OTG-90 - rozwiązanie do dużej kuchni

Okap przyścienny SOLGAZ OTG-90 to z kolei dużo większe, od opisywanego wcześniej, urządzenie przygotowane z myślą o pracy w dużych kuchniach. Został wyposażony w identyczne systemy pochłaniania zapachów oraz oparów co mniejszy odpowiednik. Dysponuje również funkcją sterowania gestami GControl. Różnice polegają przede wszystkim na zwiększonej wydajności (690 m3/h) oraz średnicy wylotu powietrza wynoszącej aż 15 cm.

Co bardzo ważne, także w tym wypadku mamy do czynienia z niskim poziomem hałasu, na poziomie pomiędzy 46 dB a 64 dB oraz niewielkim zużyciem energii elektrycznej (36 kWh rocznie), co pozycjonuje go w klasie energetycznej A+.

Oba okapy przyścienne firmy Solgaz charakteryzują się łatwym montażem i uniwersalnym designem, doskonale wpisującym się zarówno w nowoczesne, jak i klasyczne aranżacje współczesnych kuchni.