Dla osób przywiązujących dużą wagę do racjonalnego i świadomego odżywiania Candy przygotowała funkcję Cook Light, która pozwala gotować zdrowiej, ograniczając użycie tłuszczu. Znajduje się ona w nowym piekarniku do zabudowy Candy Cook Light FIDCP N625 L. Dzięki połączeniu grilla z pulsacyjną pracą wentylatora skraca się czas pieczenia i więcej wilgoci pozostaje w przygotowywanych potrawach, czyniąc je soczystymi i wyjątkowo smacznymi.

Piekarnik Candy Cook Light - technologia we włoskim stylu

Pieczenie to dość czasochłonny proces, ale dzięki temu piekarnikowi można go skrócić do koniecznego minimum. Urządzenie bardzo szybko się rozgrzewa i osiąga temperaturę 180°C w zaledwie 3,5 minuty. Do tego komora piekarnika jest ogromna i dzięki pojemności aż 70 litrów spokojnie można zrealizować każdy pomysł i przepis, jaki przyjdzie do głowy domowemu kucharzowi.

Niezależnie, co przyjdzie nam do głowy – mięso, chleb czy też prawdziwa chrupiąca pizza oraz grill bez wychodzenia z domu i przepyszny deser – każde zadanie można wykonać perfekcyjnie dzięki odpowiednim temperaturom oraz idealnie dobranym programom tematycznym.

Candy zadbało o wysoką klasę energetyczną swojego piekarnika. Dzięki temu pobiera on znacznie mniej energii, przez co jest przyjazny dla portfela oraz środowiska naturalnego.

Wspomniany włoski styl piekarnika Candy spełnia się w połączeniu materiałów najwyższej jakości oraz klasycznego wzornictwa. Dzięki temu wpasowuje się on znakomicie w wiele rodzajów kuchni.

Candy Cook Light FIDCP N625 L to wygoda dzięki zastosowaniu mocnego oświetlenia w jego wnętrzu i prowadnic na bocznych ściankach pozwalających wysuwać blachę i ruszt podczas pieczenia. Niezwykle ważny jest również fakt, że drzwi zewnętrzne nagrzewają się tylko do 55°C, a więc podczas pieczenia możemy być spokojni o bezpieczeństwo swoje i domowników.

Połączenie emaliowanego wnętrza i systemu AquActiva z funkcją czyszczenia parą sprawia, że wyeliminowanie nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń będzie błahostką. Wszelkie zanieczyszczenia we wnętrzu urządzenia zostają zmiękczone i po zakończonej pracy wystarczy usunąć je ściereczką.

Ciekawostką jest fakt, że piekarnik podłączony jest do aplikacji hOn i można nim nie tylko sterować zdalnie, ale również uzyskać dostęp do porad i wskazówek dotyczących użytkowania oraz wypieków.