Dla fanów żelek końcówka sierpnia powinna kojarzyć się nie tylko z zakończeniem wakacji, ale z nowym miejscem, gdzie będzie można kupić każdy produkt Haribo. Firma zdecydowała, że w Polsce powstanie ich pierwszy firmowy sklep z pełną ofertą produktów — żelek, pianek i gum rozpuszczalnych.

Okazuje się, że żelki i pianki to bardzo lubiana kategoria słodyczy. Badania przeprowadzone w Polsce pokazują, że są one kupowane aż przez ponad 60 proc. gospodarstw domowych. Na ich popularność zapracowały przede wszystkim szeroka gama smaków oraz wielka różnorodność produktów.

Jako marka Haribo jesteśmy liderem rynku i od kilku lat odnotowujemy systematyczny, dwucyfrowy wzrost sprzedaży. Pokazuje to, że Polacy pokochali owocowe żelki, szczególnie te oryginalne pod marką Haribo. Cieszą się one dużym zainteresowaniem we wszystkich grupach wiekowych, bo doskonale wpisują się w potrzeby konsumentów. Nasi nabywcy uwielbiają produkty Haribo za różnorodność smaków, kształtów i tekstur - Wiesław Piątek, prezes Haribo Polska

Haribo zdecydowało, że swój pierwszy sklep firmowy zlokalizuje w Warszawie. Wybrano do tego celu lokal o powierzchni 109 m kw. znajdujący się w warszawskim centrum outletowym Factory Ursus.

W nowym sklepie dostępne będą bestsellery marki i nowości, ale także produkty unikatowe, których nie da się kupić nigdzie indziej. Do tego na miejscu znajdzie się bogaty wybór akcesoriów i gadżetów związanych z Haribo.

To jeszcze nie wszystko! W sklepie powstaje specjalna strefa o nazwie "pick&mix". Będzie to prawdziwy raj dla największych fanów Haribo, gdyż można tam samodzielnie przygotować kompozycję ulubionych żelek.

Sklep na Ursynowie to nie tylko żelki i pianki. Znajdzie się w nim także pełna oferta gum rozpuszczalnych MAOAM.