Lunching działa na polskim rynku od lat i jest rozwiązaniem ułatwiającym pracodawcom organizowanie posiłków dla pracowników w dowolnym, wybranym przez nich modelu finansowania. Przeprowadzone badania wykazały, że aż 25 proc. pracowników oczekuje dopłat do posiłków, a regularnie odżywiający się pracownicy to skok wydajności pracy o 25 proc.

Spółka Lunching.pl powstała w 2016 roku, by wspierać pracodawców w budowaniu zdrowego nawyku żywieniowego w zespołach, opartego na jedzeniu regularnych, świeżo przygotowanych posiłków. Zaleta to bardzo elastyczny sposób zamawiania posiłków bezpośrednio do miejsca pracy, który może dokonywać się na dwa sposoby.

Po pierwsze, za pomocą przeznaczonej do tego celu aplikacji lub strony internetowej, a po drugie, dzięki stacjonarnym kioskom, które można ustawiać w miejscu pracy. Poza bezpośrednim dostępem do posiłków Lunching.pl jest także nowoczesną platformą dla działów HR do bieżącej obsługi i rozliczenia dofinansowania do posiłków.

Siłą tego rozwiązania jest wysoka elastyczność pozwalająca dopasować wszystkie elementy programu do potrzeb konkretnej firmy, zintegrować z systemem kadrowo-płacowym, a sam proces wdrożenia oraz późniejsze zamówienia i rozliczenia są bezpłatne.

Lunching działa na terenie całego kraju, a z jego usług korzystają zarówno pracownicy produkcyjni, jak i biurowi. W tej chwili najprężniej działa na terenie dużych ośrodków miejskich, takich jak: Warszawa, Poznań, Wrocław i Kraków.

Zakup udziałów przez Benefit Systems odbywa się dwuetapowo – teraz uzyskano 75 proc. udziałów w spółce Lunching.pl, ale zgodnie z założeniem kolejne 25 proc. zostanie kupione w ciągu najbliższych trzech lat. Taka inwestycja umożliwi pozyskanie technologii oraz całego zaplecza w postaci platformy internetowej aplikacji oraz stacjonarnych kiosków, a także dostępu do bazy partnerów, klientów i pozyskanie doświadczonego zespołu Lunching.

Zakup Lunching wpisuje się w strategię Benefit Systems, zakładającą wspieranie trzech obszarów: kondycję fizyczną, psychiczną oraz odpowiednie odżywianie. Dwa pierwsze zabezpieczyła inwestycja w aplikację mindfulness Focusly, a o trzeci zadba zdrowa dieta możliwa dzięki posiłkom dostarczanym przez Lunching. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna to zalety zarówno dla pracowników, jak i pracodawców.