W ostatnich latach Polacy zwariowali na punkcie rzemieślniczego piwa. Obecnie co roku w kraju otwiera się około 40 browarów, a swoje premiery ma ponad 2 tys. różnych piw. By nadążyć za tymi nowościami, w 2014 roku powstał Warszawski Festiwal Piwa, który dwa razy do roku (na wiosnę i na jesieni) przybliża uczestnikom piwne nowości. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 24-26 marca w strefie VIP stadionu Legia Warszawa. 

Polskie piwa rzemieślnicze na Warszawskim Festiwalu Piwa

W festiwalowy weekend 60 rzemieślniczych polskich browarów zaprezentuje ponad 700 różnych piw, zwykle niedostępnych w sklepach. Ich twórcy będą obecni na imprezie i osobiście będą polewać uwarzone przez siebie trunki. Obok polskich browarów znalazł się też miejsce dla kilku wyjątkowych zagranicznych piw. Będą to browary zakonne La Trappe i Westmalle, piwo z dodatkiem wiśni Rodenbach, warzone w rodzinnym browarze Brauerei Knoblach, Brauerei Zehendne, Mahr’s Bräu oraz bardzo limitowane (tylko 10 beczek) Gose z Bayerischer Bahnhof. 

Coś dla siebie znajdą też amatorzy dobrego street foodu, którzy rzemieślnicze piwa będą mogli sparować m.in. z pierogami gotowanymi na parze, kanapkami z ozorkiem i szarpaną wołowiną, hamburgerami wege, autorskimi daniami z podrobów i byczych jąder gotowanych na otwartym ogniu, śledziem w bułce czy pizzą pieczoną w piecu opalanym drewnem. 

Atrakcje na Warszawskim Festiwalu Piwa

Na uczestników Warszawskiego Festiwalu Piwa czekają też dodatkowe atrakcje, m.in. flippery, planszówki, amerykańskie piłkarzyki, pijalnia ziół, strefa alternatywnego saunowania, pierwsze Piwne Mistrzostwa Sensoryczne Polski, a także szkolenia i degustacje. W strefie NGO swoje stanowiska będą mieli wolontariusze z akcji PsiePomaga,a także członkowie Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, Stowarzyszenie na rzecz Polskiego Kunsztu Rzemieślniczego "Wolny Kraft" oraz Polskiego Stowarzyszenia Browarów Rzemieślniczych. A w festiwalową sobotę odbędzie się "Aukcja sztosów", czyli rzadkich piw, z której dochód zostanie przekazany fundacji Rak'n'Roll. Przy poprzedniej edycji w ten sposób udało się zebrać aż 33 tys. zł. 

Bilety na wydarzenie można kupić za pośrednictwem strony Warszawskiego Festiwalu Piwa. Ceny zaczynają się od 15 zł.