Lidl cyklicznie organizuje tygodnie poświęcone kuchniom z różnych krajów. Tym razem padło na Grecję. A greckie dania to świetny pomysł na potrawy do zaserwowania podczas długiego weekendu. Specjałami greckiej kuchni są m.in. musaka, dolmades, czyli nadziewane liście winogron, dania z ciasta filo, chałwa, souvlaki, czyli opiekane kawałki mięsa na patyku, czy oczywiście sałatka grecka. 

W Lidlu kupimy obecnie zarówno gotowe wersje tych dań, jak i produkty niezbędne do ich przygotowania. 

Grecki sos tzatziki - idealny dodatek do grillowanych warzyw i mięsa

Kto lubi sam gotować, powinien zaopatrzyć się w oliwę z Krety z pierwszego tłoczenia za 19,99 zł za 750 ml czy grecką oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia za 14,99 zł. Warto też zwrócić uwagę na szeroki wybór oliwek nadziewanych, z pestką i bez w cenie od 4,99 zł do 14,99 zł za duży ważący 1,6 kg słoik. Do przygotowania weekendowych dań na pewno przydadzą się też greckie sery, np. idealny na grilla halloumi  (7,99 zł) czy feta w zalewie (6,99 zł) lub w kostkach w oliwie (8,99 zł). 

W ofercie tygodnia greckiego znajdziemy też wiele gotowych dań i przekąsek, m.in. sos tzatziki (4,99 zł), zestaw past do smarowania (5,99 zł), liście winogron nadziewane ryżem (6,99 zł) czy szeroki wybór chałw i gotowych wypieków.