Akcje w nowej firmie produkującej czekoladę w ciągu trzech tygodni kupiło 390 osób, które zainwestowały w nią blisko milion złotych. Pierwsze czekolady Las Vegan’s będzie można kupić już w przyszłym roku. Obecnie trwają testy czekolad na bazie roślinnych zamienników mleka z kokosa, migdałów czy owsa. - Coraz więcej znanych osobistości decyduje się na to, aby zainwestować w obiecujące lub bliskie ich sercu projekty. Między innymi Bill Gates czy Leonardo DiCaprio zainwestowali w rozwój roślinnych burgerów. Oprah Winfrey, Natalie Portman, Jay-Z stali się współwłaścicielami spółki produkującej mleko roślinne. Nawet Magda Gessler wykupiła akcje jednej z polskich firm tworzących kraftowe alkohole, i jest to przykład na to, że na naszym rodzimym rynku crowdfunding przeżywa dobre czasy. Chcemy także zrzeszać tych, którzy tak jak my kochają prawdziwą czekoladę, a przy tym nie jest im obcy los naszej planety - tłumaczy decyzję o zbieraniu funduszy za pomocą crowdfundingu Marcin Parzyszek, prezes Las Vegan’s. 

Za marką Las Vegan’s stoi Manufaktura Czekolady Chocolate Story. Nowe słodkości skierowane do wegan i osób ograniczających spożycie produktów odzwierzęcych mają mieć krótki, przejrzysty skład, a także opakowanie z ekologicznego papieru podlegającego kompostowaniu. 

Marcin Parzyszek, prezes Las Vegan's.Marcin Parzyszek, prezes Las Vegan's. mat.pras.

Na razie w planach jest powstanie czterech linii słodyczy Las Vegan’s. W pierwszej znajdują się podstawowe smaki takie jak ciemna czekolada i czekolada na bazie roślinnych zamienników mleka. W drugiej będą się znajdować czekolady z dodatkami takimi jak owoce, orzechy czy migdały. Trzecia i czwarta ma się skupiać na czekoladach i batonach zapakowanych w papier z certyfikatem kompostowalności. - Na rynku są dostępne wegańskie czekolady, ale brakuje takich propozycji, które nie będą miały sztucznych składników, zarówno na poziomie produktu, jak i opakowania, w którym jest on dostarczany. Nasza rzemieślnicza czekolada wegańska posiada czysty skład i powstaje z ograniczonej listy składników, wyłącznie pochodzenia naturalnego. Nie zawiera konserwantów, ulepszaczy ani lecytyny sojowej - zapowiada Marcin Parzyszek. 

Czekolady Las Vegan’s będzie można kupić w sklepie internetowym Manufaktura Czekolady Chocolate Story w w drugiej połowie przyszłego roku, a niedługo później także w sklepach stacjonarnych.