Z powodu pandemii w tym roku wiele miast nie organizuje dużych jarmarków bożonarodzeniowych. Nie będzie straganów z wyrobami rzemieślniczymi czy świątecznymi potrawami, które tak chętnie kupowaliśmy w poprzednich latach w najbardziej reprezentacyjnych punktach miasta. Targi nie odbędą się m.in. w: Gdańsku, Krakowie, Warszawie ani we Wrocławiu. Jedynie na Piotrkowskiej w Łodzi trafimy na tradycyjne stragany.

Wirtualny jarmark w Gdańsku

Innowacyjne rozwiązanie zaproponował Gdańsk. Na stronie internetowej Bozonarodzeniowy.gda.pl znajdziemy aktywną mapkę z świątecznymi budkami, która przekierowuje nas do sklepu konkretnego sprzedawcy.

Internetowy jarmark gdański. Klikając w budki, trafimy do sklepu internetowego każdego sprzedawcy.Internetowy jarmark gdański. Klikając w budki, trafimy do sklepu internetowego każdego sprzedawcy. Bozonarodzeniowy.gda.pl

Gdzie w tym roku kupić karpia w galarecie i pieczoną szynkę

Na szczęście otwarte będą kameralne targi. Na przykład w Warszawie zakupy możemy zrobić w Forcie 8 na Ursynowie oraz w Fortecy Kręglickich na Żoliborzu. 

Kameralne targi odbywają się zarówno w swoich stałych miejscach, jak i wirtualnieKameralne targi odbywają się zarówno w swoich stałych miejscach, jak i wirtualnie mat. prasowy

Oprócz znanych wystawców, których rzemieślnicze i ekologiczne wyroby można dostać u Kręglickich przez cały rok (m.in. Kaszubska Koza, Tatarska Jurta, Grzyby z Dąbrówki, Mleczna Droga), na tegoroczny targ zaproszono znanych i cenionych restauratorów - jak mówi Agnieszka Kręglicka, to forma solidarności z branżą restauracyjną, którą dotknęła pandemia. Dlatego wśród propozycji znajdziecie świąteczne ciasta w słoikach Qchni Artystycznej Marty Gessler oraz mrożoną garmażerkę z restauracji Rusiko. Daniel Pawełek (m.in. Brasserie Warszawska, Kieliszki na Próżnej, Rozbrat 20) zaproponuje selekcję win.

Nie zabraknie oczywiście świetnego, wypiekanego na miejscu chleba oraz wyrobów samych Kręglickich. 

Prosto z restauracji

Świąteczne potrawy i produkty niezbędne do przygotowania wigilijnej wieczerzy i świąt warto zamawiać bezpośrednio z ulubionych restauracji, które z powodu pandemii mogą przygotowywać dania wyłącznie na wynos. Po najświeższe informacje i świąteczne menu zaglądajcie na ich facebookowe strony.

Zamawianie świątecznych potraw prosto z restauracji to w tym roku wyraz solidarności z gastronomią mocno dotkniętą przez pandemię.Zamawianie świątecznych potraw prosto z restauracji to w tym roku wyraz solidarności z gastronomią mocno dotkniętą przez pandemię. Mat. pras. Dym Na Wodzie, Słupsk