Ekspres do kawy to podstawa

W czym tkwi sekret dobrej kawy? Muszą zostać spełnione co najmniej dwa warunki, czyli sprawdzony ekspres oraz wysokiej jakości zmielone ziarna. W kawiarniach przeważnie możemy spotkać duże urządzenia o dobrych parametrach, które pozwalają na przyrządzenie profesjonalnej kawy. Często we własnej kuchni nie posiadamy tyle miejsca, aby móc pomieścić ekspres o dużych gabarytach. Na szczęście z pomocą przychodzi ekspres kapsułkowy, który pozwala na przyrządzenie równie znakomitej kawy. Jak to możliwe? Liczą się przede wszystkim parametry urządzenia. Wysokiej jakości ekspresy kapsułkowe, np. dostępne w ofercie Nespresso, generują ciśnienie aż do 19 barów, czyli tyle, ile w profesjonalnych kawiarnianych sprzętach.

Dzięki wysokiej jakości ekspresom nie tylko przygotujemy pobudzające espresso z idealną kawową pianką, ale także różnorodne mleczne kawy. Przykładowo ekspres DeLonghi Lattissima One, dzięki innowacyjnemu systemowi świeżego mleka, przyrządzi napój z dowolną ilością mleka, w zależności od naszej ochoty. Nespresso Atelier wyposażony w spieniacz mleka, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć możliwość wykorzystania dowolnego rodzaju mleka np. krowiego, migdałowego czy sojowego. Ręczne spienianie chudego może okazać się sporym wyzwaniem, jednak nie z ekspresem kapsułkowym – urządzenie bez problemu sprosta temu zadaniu. A może Essenza Mini, czyli jeden z najbardziej kompaktowych ekspresów kapsułkowych? Wszystkie łączy jedno – nowoczesna technologia pozwalająca na przygotowanie w domowym zaciszu napoju, który pod względem jakości w niczym nie ustępuje temu, jaki otrzymamy w ulubionej kawiarni.

Kapsułki do ekspresu – bogactwo możliwości

W kawiarni mamy możliwość wyboru wielu rodzajów kaw – od pobudzającego espresso po delikatne cappuccino czy fantazyjne kawy smakowe. W zaciszu domowym również nie musimy się ograniczać. W ofercie Nespresso znajdziemy zarówno kapsułki z małą czarną, jak i smakowe kawy. Miłośnikom oryginalnych smaków przypadną np. te o aromacie gorzkiej czekolady, karmelu, wanilii, a także o owocowych, korzennych czy kwiatowych nutach. Ekspres kapsułkowy daje także możliwość przygotowania mrożonych kaw, idealnych na letnie upały. Zrównoważona i o gęstej konsystencji, krągła i wyważona, intensywna, pełna kontrastów, kremowa – kawa w kapsułkach pozwoli uzyskać różne doznania smakowe. Dla uzyskania idealnego smaku napoju, bardzo ważny jest sposób przechowywania kawy. Zmielone ziarna są hermetycznie zamknięte w kapsułkach, dlatego nawet bardzo długo przechowywane nie zwietrzeją.

Dodatkowe akcesoria

Liczy się nie tylko doskonały smak i aromat kawy, ale również sposób podania. Z tego względu warto zaopatrzyć się w szklanki odpowiadające rodzajowi i wielkości kawy. To zdecydowanie świadczy o profesjonalizmie użytkownika, który będzie mógł zaserwować domownikom i gościom napój przygotowany z dbałością o każdy detal. Przydadzą się również łyżki np. do pomieszania latte, a także spieniacz do mleka. Aby pianka wyszła idealna, wystarczy tylko wlać mleko i nacisnąć przycisk. To wszystko! W ofercie Nespresso znajdziemy Aeroccino3 – spieniacz do mleka, który po kilku sekundach cichej pracy automatycznie przygotuje idealną piankę. Posiadając zarówno dobry ekspres do kawy, jak i kapsułki z hermetycznie zamkniętą i perfekcyjnie odmierzoną kawą oraz odpowiednie akcesoria, możemy delektować się doskonałą kawą w domowym zaciszu!