Święto śląskich pierników

9-10.11 Łomnica k. Jeleniej Góry
Najsłodsza z łomnickich imprez, podczas której będziemy mogli podziwiać najbardziej kunsztowne piernikowe wypieki. Przed pałacem odbędzie się też kiermasz pierników, miodów i innych specjałów z Dolnego Śląska.
palac-lomnica.pl

Gęsina na św. Marcina

Gęsina na św. Marcina - restauracje w całej Polsce proponują dania i wyroby z gęsiąGęsina na św. Marcina - restauracje w całej Polsce proponują dania i wyroby z gęsią Fot. Andrzej Krasowski

9.11-1.12 Restauracje w całej Polsce
Do udziału w XI edycji akcji „Gęsina na św. Marcina” zgłosiło się ponad 150 restauracji posiadających rekomendację Slow Food Polska. To oznacza, że w menu każdej z nich doszukamy się w listopadzie co najmniej trzech autorskich dań z gęsiną. Do tego Winnica Turnau przygotowała na potrzeby projektu Wino Świętomarcińskie. Szukając miejsc, w których będziemy mogli zjeść te pyszności, rozglądajmy się za logo z gąską w okienku. Lista tych restauracji na stronie gesina.pl. Na gęsinę możemy się również wybrać do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie k. Słupska. Ono także bierze udział w gęsim projekcie, dlatego w długi listopadowy weekend (9-11.11) staną tam stoiska z pieczoną gęsią, wędzonymi półgęskami, pierogami z gęsiną, żołądkami, pasztetami, galaretkami i gęsim smalcem.
swolowo.pl
gesina.pl.

Nordic Organic Food

13-14.11 Malmö, Szwecja
Na targach tych znajdziemy tysiące certyfikowanych organicznych produktów spożywczych.
nordicorganicexpo.com

Poznańskie Targi Piwne

Poznańskie Targi PiwnePoznańskie Targi Piwne materiały prasowe

15-16.11 Poznań
Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich już po raz siódmy odbędzie się największe piwne wydarzenie w Polsce. Ta celebrująca jeden z najstarszych trunków na świecie impreza będzie okazją, by poznać kulturę, historię, a także współczesny świat rzemieślniczego piwa. Przez dwa dni uczestnicy targów będą mieli okazję zapoznać się z tajnikami sztuki piwowarskiej, ale także skosztować piwa z rzemieślniczych browarów. Nie zabraknie też miodów pitnych i cydrów, napojów bezalkoholowych oraz dań z food trucków i stoisk gastronomicznych.
targipiwne.pl

Targi Ekostyl

Targi EkostylTargi Ekostyl materiały promocyjne

15-17.11 Bielsko-Biała
Ta największa w południowej Polsce impreza targowa gromadzi co roku ponad 200 wystawców i producentów żywności wytwarzanej według tradycyjnych receptur, naturalnych soków, miodów, sera i ryb. Oprócz okazji do zakupów będziemy mieć też możliwość skosztowania najlepszych beskidzkich specjałów – stawią się tu bowiem najlepsi lokalni wytwórcy.
targibielskie.pl

Gourmet Food Festival

20-24.11 Turyn, Włochy
Celem tegorocznego spotkania smakoszy z wytwórcami produktów spożywczych i wina będzie pokazanie, jak ważny jest związek między jedzeniem a miejscem, w którym ono powstaje – regionem czy krajem. Włoscy rzemieślnicy smaku, czyli kucharze, cukiernicy, producenci pizzy, czekoladnicy, piekarze, rzeźnicy, producenci serów, rolnicy czy winiarze, zaprezentują tu swoje najlepsze produkty. W programie także debaty, warsztaty z szefami kuchni i ekspertami oraz degustacje i możliwość zrobienia zakupów. gourmetfoodfestival.it

Taste of London

21-24.11 Londyn, Wielka Brytania
To jesienna edycja największego w mieście festiwalu dla smakoszy, która w listopadzie z Regent’s Park przenosi się Tobacco Dock – jednego z największych imprezowych miejsc w Londynie. Udział w nim jest dla foodies symbolem rozpoczęcia sezonu świątecznego.
london.tastefestivals.com

Targi Zero Waste

23.11 Warszawa, Agora
Będą one okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat metod minimalizacji odpadów, wzięcia udziału w warsztatach oraz kupienia np. kompostownika.
facebook.com

Milan Coffee Festival

30.11-2.12 Mediolan, Włochy
To impreza dla prawdziwych miłośników kawy. Będą oni mogli zobaczyć w akcji najlepszych baristów, nauczyć się parzenia kawy i zrobić zakupy.
milancoffeefestival.com