Jemy i kupujemy coraz bardziej świadomie. Według raportu IMAS „Żywność ekologiczna w Polsce 2017” rynek rolnictwa ekologicznego rośnie w Polsce średnio o 10-20 proc. rocznie. Dwie trzecie z nas twierdzi, że dokładnie czyta etykiety kupowanych produktów. Wybiera też te z jak najprostszym i najbardziej zrozumiałym składem. 

Zalety produktów ekologicznych

Produkty ekologiczne są wolne od GMO, nie znajdziemy w nich szkodliwych dla zdrowia pestycydów ani środków chemicznych stosowanych do uprawy roślin. W składzie próżno też szukać konserwantów, sztucznych barwników i ulepszaczy smaków. Produkty ekologiczne zawierają za to więcej składników odżywczych i związków biologicznie czynnych, takich jak polifenole i kwasy omega-3.  

Produktów ekologicznych możemy szukać nie tylko na stoiskach ze świeżymi warzywami i owocami, bo wśród produktów bio znajdziemy również kawy, makarony czy herbaty. Coraz częściej kupimy je nie tylko w wyspecjalizowanych sklepach, ale i w supermarketach.

Produkty Carrefour Bio taniej

W zeszłym roku do sklepów Carrefour trafiło ponad 30 nowych produktów marki własnej Carrefour Bio, które poza tym, że zostały oznakowane unijnym logo, posiadają dodatkowo certyfikat Agriculture Biologique, przyznawany przez francuskie ministerstwo rolnictwa potwierdzający ich ekologiczny rodowód.

Wśród dostępnych w supermarketach nowości znajdują się między innymi kawa i herbata, produkty na bazie soi, różne odmiany makaronów, pieczywo chrupkie lub płatki śniadaniowe. Wszystkie produkty posiadają certyfikację Bio. W sumie pod nazwą Carrefour Bio dostępnych jest prawie 70 artykułów - od środków czyszczących, przez soki i napoje, po produkty dietetyczne i spożywcze.

Promocja produktów ekologicznych i bio jest jednym z założeń projektu Act for Food by Carrefour. Akcja ta składa się z 11 konkretnych działań mających na celu zwiększenie transparentności, dostępności i jakości produktów. W ramach tego projektu np. na wszystkie produkty marki własnej Carrefour Bio obowiązuje 10- proc. zniżka - wystarczy tylko skorzystać z aplikacji mój Carrefour.

materiały partnera