Kawiarnia Dobroczynna działa od końca lipca w świeżo wyremontowanej modernistycznej willi przy ulicy Dąbrowskiego 30., w której przed wojną znajdowała się centrala telefoniczna. We wnętrzu poza stolikami, przy których można spokojnie napić się kawy czy popracować na komputerze, znajdują się także sala konferencja i przestronna sala, w której odbywać się  będą zajęcia dla podopiecznych Grupy Charytatywni Freta. 

Kawiarnia Dobroczynna w WarszawieKawiarnia Dobroczynna w Warszawie mat.pras.

W menu kawiarni znajdziemy duży wybór kawy, a także ciastka i kanapki - Stawiamy na dobrej jakości kawę, wypieki od Montażowni Cukierniczej z Bielan, powoli rozszerzamy ofertę o świeżo robione kanapki, a w przyszłości ciepłe zupy. Zależy nam jednak na tym, żeby nie marnować jedzenia, stąd wykazujemy się dużą ostrożnością w rozbudowywaniu karty - mówi Agata Czayka, kierownik kawiarni Dobroczynna.

Kawiarnia Dobroczynna w WarszawieKawiarnia Dobroczynna w Warszawie mat.pras.

Cały zysk z działalności kawiarni będzie przekazywany fundacji Charytatywni stworzonej przez członków Grupy Charytatywnej Freta działającej wokół klasztoru oo. Dominikanów w Warszawie. Grupa Charytatywni Freta od lat organizuje dla dzieci warsztaty, wyjazdy zimowe i letnie, korepetycje, wyprawki szkolne i prowadzi program dożywiania. Z jej pomocy korzysta 240 dzieci w Polsce, a także podopieczni  Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie. - W kawiarni  będzie się  także odbywało wiele warsztatów dla podopiecznych naszej fundacji, m.in. zajęcia z gotowania ze Szkołą na Widelcu Grzegorza Łapanowskiego czy warsztaty artystyczne i spotkania z ciekawymi osobami - dodaje Agata Czayka.