Żarcie na Kółkach połączone z dwoma konkursami kulinarnymi będzie największym zlotem food trucków w Polsce. Na błoniach PGE Narodowego zaparkują samochody serwujące jedzenie z różnych stron świata. Spróbować będzie można zarówno swojskich zapiekanek czy burgerów w wielu odsłonach, jak i ramenu, udonu czy corn-dogów. Coś dla siebie znajdą też weganie, wegetarianie i amatorzy słodkości.

Żarcie na KółkachŻarcie na Kółkach mat.pras.

W trakcie festiwalu odbędzie jest też szósta edycja Mistrzostw Burgerowych. Jury złożone z blogerów, dziennikarzy i krytyków kulinarnych spróbuje burgerów z 20 food trucków i wybierze tego najlepszego. W jury znaleźli się m.in. instagramerka WarszawskiSmak, Michał Hańczak, dziennikarz Radia Eska i twórcy Restaurant Week. Magazyn "Kuchnia" w jury będzie reprezentować Agata Piasecka. Burgera Publiczności za pośrednictwem aplikacji Going wybiorą też uczestnicy Żarcia na Kółkach.

Ponadto w trakcie festiwalu stołeczna "Gazeta Wyborcza" po raz siódmy ogłosi zwycięzcę plebiscytu Warszawska Pyza na najlepsze lokale z ulicznym jedzeniem z Warszawy i okolic. Kto wygrał, dowiemy się 25 sierpnia. A na swojego faworyta można głosować TUTAJ