Cykliczne pokazy filmów w ramach cyklu "Kino od kuchni " rozpoczną się w Multikinie w środę 26 czerwca o 20.00. Na inaugurujący pokaz wybrano film "Niebo w gębie ", czyli smakowitą opowieść inspirowana życiem Dani?le Mazet-Delpeuch, która na życzenie Prezydenta François Mitterranda wprowadziła do prywatnej kuchni Pałacu Elizejskiego tradycyjną kuchnię francuską. Kulisy przygotowań wykwintnych kolacji z głowami państw są tłem dla salonowych gier i kuchennych potyczek. Jest to film, którego zdecydowanie nie powinno się oglądać z pustym żołądkiem i od razu widzowie zobaczą, że został on stworzony przez zakochanych w jedzeniu Francuzów, którzy z gotowania uczynili prawdziwą sztukę.

Strategicznym partnerem projektu jest program telewizyjny Kuchnia+, który zagwarantuje uczestnikom  projekcji pokazy gotowania prowadzone przez najlepszych szefów kuchni kanału, między innymi: Tomasza Jakubiaka lub Adama Chrząstowskiego. Będą oni gotowali potrawy nawiązujące do danego filmu.

26 czerwca o 20.00 "Kino od kuchni" odbędzie się w 12 Multikinach:

Warszawa Złote Tarasy tu odbędzie się pokaz gotowania z Tomkiem Jakubiakiem

Wrocław Arkady

Kraków

Łódź

Gdańsk

Poznań Malta

Szczecin

Koszalin

Zabrze

Rybnik

Rzeszów

Gdynia.

Bilety normalne w zależności od kina będą kosztowały od 20 do 40 złotych.

 

Sponsorami cyklu "Kino od kuchni" zostali: LG oraz Alma. Dzięki temu uczestnicy wydarzeń będą mogli brać udział w konkursach i wygrywać atrakcyjne nagrody.

Patronat medialny nad akcją objęli: Kuchnia+, miesięcznik "Kuchnia", tygodnik "Palce lizać", "Co jest grane?".

Szczegóły na temat projektu można znaleźć na stronie www.multikino.pl