VIA? Ready Brew to  bardzo drobno zmielona kawa arabica przeznaczona dla wszystkich, którzy pragną cieszyć się bogatym, wyrazistym smakiem kawy Starbucks, kiedy tylko mają na to ochotę. W Polsce kawa VIA? dostępna jest w trzech smakach, o różnym profilu palenia - Veranda Blend, Colombia oraz Italian Roast.

Wprowadzenie kawy Starbucks VIA? Ready Brew to odpowiedź na potrzeby wielbicieli najlepszej jakości kawy, którzy nie zawsze mogą odwiedzić kawiarnię, by tam napić się swojego ulubionego napoju. Teraz, niezależnie od miejsca - w domu, pracy czy w podróży - zabiegani kawosze mogą delektować się wyrazistą i aromatyczną kawą Starbucks. Dodatkowo dzięki wygodnym opakowaniom, zawsze mogą mieć ją przy sobie. W sprzedaży dostępne są opakowania zawierające 12 saszetek. Jedna saszetka wystarcza do przygotowania jednej filiżanki kawy.

Starbucks VIA? Ready Brew jest przygotowywana z ziaren 100% arabica w ramach programu Starbucks Shared Planet, co oznacza, że kawa została wyprodukowana oraz kupiona w sposób etyczny. Przy jej produkcji została zastosowana technologia mikro-mielenia ziaren, która zapobiega utracie smaku i świeżości kawy oraz zapewnia wysoką jakość finalnego produktu. Wszystkie kawy Starbucks VIA? Ready Brew są przygotowywane w naturalnym procesie palenia, bez dodatku substancji chemicznych, a przy okazji nie powstają żadne produkty uboczne.

Starbucks VIA? Ready Brew jest dostępna w Polsce w trzech smakach. Każdą kawę charakteryzuje inny profil palenia. Starbucks Veranda Blend jest lekko palona. Pochodzi z Ameryki Łacińskiej i charakteryzuje się średnią kwasowością z wyraźnie wyczuwalnymi nutami kakao i prażonych orzechów. Starbucks Colombia to kawa o średnim profilu palenia i zrównoważonym smaku, z charakterystyczną orzechową nutką wyczuwalną jedynie w kawach pochodzących z Kolumbii. Natomiast Starbucks Italian Roast to odrobinę ciemniej palona mieszanka kaw z Ameryki Łacińskiej o mocnym, słodkawym, lekko przydymionym posmaku.

Nowo wprowadzona drobno mielona kawa Starbucks może być przygotowywana na kilka różnych sposobów. W zależności od potrzeb i gustu, Starbucks VIA? Ready Brew można zalać gorącą wodą lub mlekiem, aby otrzymać aromatyczną "małą czarną" lub delikatną latte, albo zimną wodą czy mlekiem, by delektować się orzeźwiającą kawą frappé (kawą na zimno). Swój ulubiony napój można dodatkowo wzbogacić syropem smakowym. Starbucks oferuje syropy o smaku waniliowym, karmelowym i orzechowym w małych butelkach, dzięki czemu każdy może przyrządzić w domu taką kawę jak w kawiarni.

"Przez 20 lat Starbucks szukał sposobu wyprodukowania kawy w formie rozpuszczalnej, która jakością dorównywałaby napojowi przygotowanemu ze świeżo zmielonych ziaren. Starbucks VIA? Ready Brew jest zwieńczeniem tych długoletnich działań i doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zawsze cieszyć się pyszną kawą, niezależnie od tego gdzie się znajdują. Mam nadzieję, że nasz nowy produkt przypadnie do gustu Polakom i gorąco zapraszam wszystkich do naszych kawiarni, gdzie już można kupić i wypróbować kawę Starbucks VIA? Ready Brew" - powiedziała Magdalena Mularuk, Starbucks Brand Manager na rynek Europy Środkowo-Wschodniej. "Przy okazji chciałabym przypomnieć, że od niedawna w naszych kawiarniach w Polsce dostępna jest legendarna karta Starbucks połączona z programem lojalnościowym MyStarbucks Rewards. Karta może służyć jako środek płatniczy, a jej rejestracja zapewnia dodatkowe, atrakcyjne benefity dla użytkowników. Serdecznie zachęcamy więc naszych gości do korzystania z niej" - dodała Magdalena Mularuk.

Nazwa Starbucks VIA? Ready Brew pochodzi od słowa "via", które w języku włoskim oznacza "drogę", co podkreśla, że kawą Starbucks można cieszyć się wszędzie, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Wybór nazwy nowej kawy to także sposób uhonorowania Dona Valencia, przyjaciela i partnera marki Starbucks, którego pomysłowość i talent doprowadziły do powstania tego produktu.

Kawa Starbucks VIA? Ready Brew jest dostępna we wszystkich kawiarniach Starbucks w Polsce w cenie 28 zł za opakowanie zawierające 12 porcji. Oznacza to, że każdy może cieszyć się kubkiem najwyższej jakości kawy Starbucks, gdzie tylko zechce, jedynie za około 2,3 zł.