Poznaj sposoby ergonomicznego gotowania, dzięki którym nie stracisz czasu, poprawisz jakość dań, a nawet przygotujesz chleb domowego wypieku. Ogromne ułatwienia wynikają z wyboru bogatych w nowoczesne technologie intuicyjnych sprzętów kuchennych.

Mniej tłuszczu, więcej smaku? Wykorzystaj moc pary

Przyrządzanie potraw, gdy brak nam czasu, bywa trudne. Wystarczy chwila nieuwagi – napisanie ważnego maila, chwila zabawy z dzieckiem, odbiór przesyłki kurierskiej – aby danie się rozgotowało, przypaliło i bezpowrotnie straciło walory smakowe. Aby je zachować, coraz częściej korzysta się nie tylko z gotowania na parze, ale również pieczenia wspomaganego parą. Metoda pozwala na zachowanie smaku i wartości odżywczych w trakcie obróbki termicznej i zapewnia znakomite efekty pieczenia. Z takim wsparciem bez problemu możemy wypróbować przygotowanie puszystych ciast czy pieczenie chleba w domu.

Nowoczesne urządzenia pozwalają cieszyć się efektami gotowania i pieczenia z wykorzystaniem pary. Ciekawym przykładem są piekarniki SteamBoost® i SteamPro® proponowane przez szwedzką markę Electrolux. Mało kto potrafi ułatwiać sobie codzienne obowiązki równie sprytnie jak Skandynawowie, dlatego piekarniki zostały wyposażone w funkcję Steamify® wspierającą gotowanie i pieczenie na parze. Jak to działa? Oczywiście w intuicyjny sposób! Wystarczy, że uruchomisz funkcję Steamify® i podasz odpowiednią, zakładaną w przepisie temperaturę. Niższe zakresy odpowiadają gotowaniu oraz duszeniu potraw, a wyższe – opiekaniu i pieczeniu. Resztą zajmie się urządzenie, które optymalnie dobierze wszystkie parametry, łącznie z ilością pary używanej wraz z gorącym powietrzem.

Aromatyczne dania powstające o 20% szybciej dzięki parze, nie są jedyną zaletą tego rozwiązania. Te intuicyjne piekarniki pozwolą ci bez przeszkód przygotować posiłek na dłużej. Za sprawą funkcji regeneracji z użyciem pary odgrzewanie nie wpłynie na jakość twoich ulubionych potraw!

Tradycyjne ciasta, aromatyczne mięsa i chleb domowego wypieku

Masz swoje ulubione restauracje, ale nie możesz pozwolić sobie na ich codzienne odwiedzanie, podobnie jak samodzielne przyrządzanie dań? A gdyby tak doskonały szef kuchni pracował w twoim domu, jednak bez konieczności nieustannej kontroli jego działań? Od lat korzystamy ze sprawdzonych książek kucharskich, a doskonałe przepisy czerpiemy również w sieci – niezależnie od tego, czy chcemy przygotować kruche ciasto, wyśmienitą pieczeń czy chleb domowego wypieku. Obecnie warto pójść o krok dalej. Jest nim gotowanie wspomagane, czyli kolejna niezwykła funkcja dostępna w piekarnikach Electrolux, dzięki której wybrane urządzenie może stać się Twoim osobistym asystentem kulinarnych podbojów. To książka kucharska na miarę potrzeb XXI wieku!

Fot. materiały promocyjne

Do dyspozycji pozostaje wiele zdefiniowanych w piekarniku przepisów, a jednocześnie możesz uzupełniać tę wyjątkową książkę kucharską o kolejne. Twoim zadaniem jest tylko wybór najwyższej jakości składników i wstępne przygotowanie. Podobnie jak w restauracji możesz nawet wybrać stopień wysmażenia mięsa. Obawiasz się, że przez przyzwyczajenie do tych intuicyjnych rozwiązań i natłok obowiązków zapomnisz o kontroli temperatury lub wyłączeniu piekarnika na czas? Niepotrzebnie! Zastosowanie termosondy, kolejnego udogodnienia od Electrolux sprawia, że piekarnik sam kontroluje temperaturę wewnątrz potrawy, a gdy będzie ona gotowa, urządzenie się wyłączy. Koniec z przypalonymi lub niedopieczonymi daniami!

Miej wszystko pod kontrolą, czyli gotowanie z pozycji… smartfona

Twórcy piekarników SteamPro® i SteamBoost® wpadli na jeszcze jeden genialny pomysł, który maksymalnie ułatwi ci gotowanie. Funkcja connectivity pozwala na łączenie telefonu z zainstalowaną aplikacją mobilną z piekarnikiem. Aplikacja pełna jest inspirujących przepisów, nad których realizacją panować będzie urządzenie. W razie potrzeby smartfon poinformuje cię także o konieczności dodania konkretnego składnika lub wykonania innej czynności (np. dolania wody do zbiornika podczas gotowania na parze). Jeśli natomiast pasjonuje cię gotowanie i wolisz mieć wszystko pod pełną kontrolą, kamera, w jaką wyposażone zostały dodatkowo piekarniki SteamPro® sprawi, że jedno kliknięcie pozwoli zdalnie zerknąć na to, na jakim etapie przygotowań jest nasza potrawa.

Intuicyjne sprzęty kuchenne, takie jak piekarniki SteamBoost® i SteamPro® od Electrolux to doskonałe rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów, jak i kuchennych laików. Dzięki nim wszyscy oszczędzamy jakże cenny czas, nie oszczędzając jednak na jakości przygotowywanych w domu dań!