Pakowanie próżniowe

Pakowanie próżniowe pozwala zachować świeżość i wysoką jakość artykułów spożywczych, które nie tracą smaku i zapachu oraz nie wchłaniają innych aromatów. W odróżnieniu od innych sposobów pakowania, pozwala na dłuższe przechowywanie produktów spożywczych (do 5x dłużej) oraz ochronę przed bakteriami. Pakowanie próżniowe jest odpowiednie do każdego rodzaju żywności włącznie z mięsem, warzywami, owocami, sosami, zupami, ciastami, artykułami suchymi, itd.

Przy zastosowaniu tradycyjnych metod żywność zamykana jest wraz z powietrzem i wilgocią. Tajemnicą pakowania próżniowego jest odessanie powietrza i stworzenie próżni, co wydłuża okres przydatności żywności do spożycia.

Zgrzewarki próżniowe zostały wynalezione w 1987 roku przez niemieckiego wynalazcę Hansa Kristen. Stworzył on urządzenia, które skutecznie eliminują powietrze z opakowań, zapewniając tym samym lepszą ochronę żywności - znane później jako FoodSaver? zgrzewarki próżniowe.

System FoodSaver? został zaprojektowany w taki sposób, by zamknąć produkt w próżni całkowicie  usuwając powietrze ze specjalnie zaprojektowanych worków, pojemników oraz folii. FoodSaver? jest liderem w kategorii próżniowego pakowania produktów, oferującym pełną gamę urządzeń i akcesoriów, dzięki którym żywność pozostanie świeża do 5 razy dłużej.

Wolna od BPA (szkodliwy związek chemiczny Bisfenol A) folia FoodSaver jest idealna do przechowywania większych porcji żywności i daje możliwość stworzenia woreczków wielkości dokładnie takiej jakiej potrzebujesz. Folia wyprodukowana została z kilkuwarstwowego materiału, który chroni żywność przed przemarzaniem, a także blokuje dostęp powietrza i wilgoci do środka. Folia jest tak mocna, że możesz jej użyć w mikrofalówce lub do podgrzewania.

fot. materiały partnera

Gdy nadchodzą święta.

...każda kuchnia zamienia się w domowe centrum dowodzenia, w którym określone rzeczy muszą się "zadziać" w określonym czasie. Zakupy warto zrobić wcześniej. Dzięki temu można uniknąć kolejek, pośpiechu i nerwów bo czegoś w sklepie nie ma. Wcześniejsze zakupy warto zrobić z listą. Wiele produktów możesz przechować w lodówce lub zamrozić. Dzięki zgrzewarkom próżniowym FoodSaver artykuły spożywcze przechowasz dłużej i nic nie stracą na jakości. W próżni zachowasz smak, zapach i kolor. Przechować możesz też wstępnie przygotowane dania, a nawet upieczoną w całości karkówkę czy  indyka i to razem z naczyniem żaroodpornym (w folii do próżniowego pakowania dużych porcji). Możesz zamrozić przygotowane wcześniej uszka lub pierogi. Niech przygotowania do świąt będą radosne, a nie męczące! Czas zaoszczędzony w kuchni możesz poświęcić rodzinie. Grunt to dobra organizacja i pracy.

Te rzeczy możesz przygotować wcześniej:

- pierniczki - potrzebują czasu by zmiękły,

- pierogi i uszka,

- zakwas na barszcz,

- domowe wędliny, pasztet, mięso,

- ciasto zarówno kruche jak i francuskie (nie tylko surowe ciasto, gotowy makowiec będzie pyszny, jak w dniu, w którym został upieczony).

fot. materiały partnera

A jeśli o czymś zapomnimy lub pojawią się dodatkowi goście na obiedzie w drugi dzień Świąt, pomocny będzie pojemnik do marynowania. Dzięki próżni wytwarzanej w pojemniku do marynowania FoodSaver?  zamarynujesz mięso lub warzywa w kilka minut zamiast kilku godzin. Pojemnika możesz także użyć do próżniowego przechowywania żywności.

Świętujemy!

Tylko jak zmieścić tyle potraw w lodówce po kolacji wigilijnej. Pomocne będą pojemniki do pakowania próżniowego. Pojemniki FoodSaver Fresh są wykonane z bezbarwnego Tritanu? - plastiku wolnego od BPA. Są odporne na pęknięcia, plamy i zapachy. Można ich używać w zmywarce i kuchence mikrofalowej, a co najlepsze, pojemniki FoodSaver Fresh można układać jeden na drugim, co ułatwia przechowywanie w lodówce. Pojemniki mają pojemność od 475 ml, aż do 2,3 litra. Doskonale organizują i porządkują przestrzeń w lodówce. Dzięki temu, że są przezroczyste, od razu widać ich zawartość. Dlaczego nie przechować na dłużej barszczu czy grzybowej, które zostały po Wigilii?

fot. materiały partnera

Zobacz tutaj

Ostatecznie, znowu okazało się, że jedzenia jest za dużo.

FoodSaver to nie tylko obietnica świeżości, ale także sposób na niemarnowanie jedzenia. Według Polskich Banków Żywności w naszym kraju rokrocznie wyrzucanych jest 9 milionów ton żywności, z czego 2 miliony wyrzucają konsumenci. Wyrzucanie jedzenia, którego nie zdążyliśmy skonsumować po świętach to w wielu domach taka sama tradycja jak karp na Wigilię. A przecież nie musi tak być. Dzięki zgrzewarkom próżniowym FoodSaver jedzenie pozostaje świeże na dłużej więc szanse na to, że zepsute produkty wylądują w koszu na śmieci maleją.

Gama urządzeń FoodSaver, które pomogą nam w przygotowaniach świąt i w przechowywaniu jedzenia po świętach:

Zgrzewarka próżniowa FFS005X

fot. materiały partnera

Pozwala zachować świeżość i wysoką jakość artykułów spożywczych, które nie tracą smaku i zapachu oraz nie wchłaniają innych aromatów. Wbudowany schowek na rolkę i gilotyna sprawiają, że urządzenie jest uniwersalne. Zgrzewarka korzysta z dwóch trybów pracy: do żywności wilgotnej lub suchej. Dodatkowy tryb pulsacyjny ułatwia pakowanie produktów delikatnych. (W zestawie znajdują się trzy worki x 0.94 l, dwa worki x 3.78 l i folia do próżniowego pakowania rolka 28 cm x 3 m)

Zobacz tutaj

Zgrzewarka próżniowa FFS016X

Zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS016X z możliwością wyboru trybu do pakowania żywności wilgotnej, jest bardzo łatwa w obsłudze i praktyczna dzięki wbudowanemu schowkowi na rolkę i gilotynie. Zgrzewarka jest kompatybilna ze wszystkimi akcesoriami FoodSaver. (W zestawie znajduje się pięć worków x 0.94 l, pięć worków x 3.78 l i folia do próżniowego pakowania rolka 28 cm x 3 m).

Zobacz tutaj

 

Zgrzewarka próżniowa FFS001X

Odpowiednia do każdego rodzaju żywności włącznie z mięsem, warzywami, owocami, sosami, zupami, artykułami suchymi, itd. FoodSaver FFS001x ma kompaktowy i ponadczasowy design, dzięki czemu wygląda rewelacyjnie w każdej kuchni. Zgrzewarka jest kompatybilna ze wszystkimi akcesoriami FoodSaver. (W zestawie znajduje się pięć worków x 0.94 l, pięć worków x 3.78 l.)

fot. materiały partnera

Zobacz tutaj

System do pakowania próżniowego FFS010X

Urządzenie jest kompatybilne z pojemnikami do pakowania próżniowego. Dzięki regulowanej wysokości głowicy i obsłudze jednym przyciskiem system do pakowania próżniowego FoodSaver Fresh jest szczególnie prosty w użyciu, nawet w przypadku większych pojemników. Można go też używać z zapinanymi torebkami. (W zestawie znajduje się pięć 0,95-litrowych zapinanych torebek próżniowych do świeżej żywności i pojemnik FoodSaver FRESH o pojemności 700 m)

fot. materiały partnera

Zobacz tutaj