Raz w miesiącu Water&Wine zaprasza gości na kolację degustacyjną. Autorami menu są doświadczeni kucharze, a potrawy przygotowywane są z sezonowych produktów pochodzących z tutejszych ogrodów, pasiek, stawów i zaprzyjaźnionych gospodarstw rolnych. Dlatego wieczór w Water&Wine to niepowtarzalne przeżycie kulinarne. Więcej informacji na waterandwine.pl

Pstrąg z maślanką i marzanką wonną

200 g pstrąga 100 g soli 100 g cukru 300 g kopru 150 ml maślanki 300 g marzanki wonnej 200 ml oleju z pestek winogron 30 g kawioru z pstrąga 50 g marynowanych łodyg kopru Do dekoracji zioła, kwiaty, grzyby

Marynowanie pstrąga: filety oczyścić z ości, zasypać solą i cukrem. Dodać posiekany koper. Odstawić na noc do lodówki. Następnego dnia filety opłukać pod bieżącą woda i osuszyć na ręcznikach papierowych. Filety z pstrąga cienko pokroić.

W termomiksie zmiksować zebraną w lesie marzankę wonną z olejem z pestek winogron. Podgrzać do 80 st., a następnie filtrować przez sitko z gazą i odstawić do lodówki na noc. Następnego dnia olej z marzanki wymieszać z maślanką, kawiorem z pstrąga, doprawić solą i pieprzem oraz marynowanymi łodygami kopru.

Do podania: wlać olej z marzanki i maślankę na spód talerza albo miski, ułożyć cienko krojone plastry pstrąga, udekorować ziołami, kwiatami i grzybami polnymi (nasturcją, gwiazdnicą, czarką szkarłatną, szczawikiem zajęczym, kwiatami maciejki, rukwią wodną, pędami dzikiego chmielu). Marynowane łodygi kopru: listki kopru oddzielić od łodyg. Łodygi ułożyć w słoiku. Zalać gorącą zalewą octową (z wody, cukru i octu w proporcjach 3:1:1). Zakręcić i odstawić słoik do góry nogami.

W&WW&W HPK