Musli (lub müsli czy muesli) to mieszanka płatków zbożowych, bakalii, orzechów, rodzynek i suszonych owoców, spożywana przede wszystkim z mlekiem lub jogurtem, najczęściej na śniadanie. W sklepach mamy coraz więcej podobnych dodatków do mleka, jednak gdybyśmy mieli taką możliwość to zawsze chcielibyśmy coś do nich dodać, bądź coś od nich odjąć.

- Zawsze kiedy kupuję musli w sklepie nie jest ono do końca takie jakbym chciał. Albo jest za dużo rodzynek, albo jakieś płatki, których akurat nie lubię. Pomyślałem że super byłoby móc zrobić sobie własną mieszankę musli - mówi Łukasz Litwa, założyciel Mojemusli.pl .

Zaczęło się od musli

Twórcy serwisu piszą "Strona mojemusli.pl powstała z inicjatywy 3 osób. Wszyscy pracowaliśmy, aby każdy z Was mógł mieć możliwość skomponowania własnej mieszanki musli. Mieszkamy w Krakowie, tam też jest siedziba mojemusli. Połączyliśmy pasję zdrowego żywienia z wiedzą, doświadczeniem i fascynacją możliwościami jakie daje internet. Ciągle pracujemy nad udoskonaleniem produktu więc jeśli macie jakieś uwagi lub propozycję koniecznie dajcie nam znać. Obecnie oferujemy ponad 30 dodatków, z których na pewno skomponujecie swoją ulubioną mieszankę. Aby śledzić co się dzieje w mojemusli.pl zaglądajcie na ,a href="http://www.mojemusli.pl/blog.html" target="_blank">naszego bloga ."

Indywidualne danie

- Komponując własną mieszankę internauta cały czas wiem ile kalorii, czy też substancji odżywczych ma każdy ze składników. Dzięki temu można stworzyć danie idealnie dostosowane do naszych potrzeb - mówi Łukasz Litwa. Obecnie w ofercie serwisu jest ponad 40 składników, w tym wiele niestandardowych dodatków, których próżno szukać w popularnych mieszankach musli dostępnych w sklepach. Wyjątkowym składnikiem są np. owoce liofilizowane zachowujące pełna wartość odżywczą.

Zamówienia wysyłane są w tubach o wadze ok. 0,6 kg. Produkt w takim opakowaniu zachowuje dłużej świeżość, a tuby po opróżnieniu można zawsze wykorzystać do przechowywania produktów sypkich. Opakowania są w pełni ekologiczne.

Jak to działa?

Skomponowanie własnego zestawu jest bardzo proste i niebywale przyjemne. Po wejściu na stronę główną od razu klikamy w button "skomponuj swoje musli", po czym otwierają nam się wrota do krainy różnych płatków, egzotycznych owoców i najprzeróżniejszych dodatków. Pierwszy krok to wybranie podstawowej mieszanki. Tutaj możemy zdecydować się np.: na płatki pszenne, owsiane bądź kukurydziane, albo poszaleć i wybrać crunchy czekoladowe. Kolejny krok to dobranie dodatków. W tym miejscu możemy dorzucić np.: migdały, dynię, słonecznik albo orzechy nerkowca oraz różne owoce np.: chipsy bananowe, maliny ekologiczne, truskawki, daktyle czy borówki amerykańskie. I jeszcze jedna karta do przejrzenia z super dodatkami. A tam... mleczna czekolada z Belgii, czekoladowe perełki, krówki, herbatniki, a nawet żelki gumowe. Potem ustalamy już tylko dane do wysyłki, a wielka tuba z naszym prywatnie skomponowanym musli zostaje wysłana drogą pocztową. To naprawdę genialne i... pyszne!