W Polsce do tej pory Gwiazdkę Michelin posiadała od 2013 roku jedynie restauracja Atelier Amaro, która w tym roku utrzymała wyróżnienie. W tym roku inspektorzy Michelin docenili restaurację Senses za połączenie tradycyjnych smaków z nowoczesnym podejściem do gotowania. Określili jej kuchnię jako innowacyjną, elegancką i nowoczesną. Sukces lokalu Senses był tym bardziej nieoczekiwany, że nie poprzedziło go wyróżnienie Wschodzącej Gwiazdki, które oznacza bardzo duże szanse na zdobycie właściwego tytułu w kolejnych latach.

Dla restauratorów z całego świata już samo znalezienie się w przewodniku "Main Cities of Europe" jest dużym sukcesem. W tegorocznej edycji uwzględniono 52 restauracje z Polski - 28 z Warszawy oraz 24 z Krakowa.

W najnowszej edycji inspektorzy Michelin opisali aż 13 nowych restauracji z Polski. W stolicy z przewodnika wypadły 3 lokale, ale dołączyło 7 nowych, natomiast w Krakowie w zestawieniu nie pojawiły się ponownie 3 restauracje, które zostały zastąpione 6 nowymi.

W przewodniku "Main Cities of Europe" restauracjom przyznawane są następujące symbole: >> Gwiazdki Michelin - za walory smakowe potraw (od jednej do trzech gwiazdek), >> Sztućce (Łyżka & Widelec) - za wystrój, jakość obsługi, atmosferę lokalu (od jednego do pięciu sztućców), >> Bib Gourmand - za stosunek jakości do ceny. Tegoroczna edycja przewodnika opisuje w sumie 3 660 restauracji i hoteli z 44 największych miast w 20 krajach Europy.