Coraz częściej pracownicy biurowi zamawiają do firmy jedzenie. Do wyboru są dania tradycyjne albo skomponowane według najróżniejszych diet. Te drugie zamawiają również osoby, które same nie są w stanie przygotować codziennie pięciu posiłków z uwzględnieniem listy dozwolonych składników i kalorii.

I to dla nich firma Cateromarket uruchomiła pierwszą porównywarkę tzw. diet pudełkowych i cateringów dietetycznych. Informacje można znaleźć na stronie cateromarket.pl

- Moda na catering w pudełkach opanowała wszystkie większe miasta w Polsce. Nikogo już nie dziwi widok kolegi z pracy z torbą wypełnioną gotowymi, a przy tym zdrowymi i zbilansowanymi posiłkami na cały dzień - uważa Łukasz Sot, współzałożyciel serwisu.

W Polsce działa w tej chwili ponad 150 firm oferujących tzw. catering dietetyczny. I w każdym miesiącu przybywają kolejne.

- Firmy działają już w 75 miastach i miejscowościach w całej Polsce - dodaje Łukasz Sot.

Ponieważ firm jest sporo, muszą ze sobą konkurować, oferując coraz lepszą jakość za rozsądne pieniądze. Całodniowy zestaw pięciu posiłków, bezpłatną konsultację i opiekę dietetyka można wykupić już za 35 zł na dzień, najdroższe diety kosztują 100 zł dziennie.

Cateromarket.pl umożliwia porównanie ponad 2,2 tys. ofert na terenie Polski. Należy wybrać rodzaj diety, miejsce zamieszkania i okres na jaki chcemy zamówić posiłki. Jeżeli ktoś nie ma konkretnych wskazań (np. dieta cukrzycowa, bezglutenowa, wegańska), może wesprzeć się krótką ankietą na stronie firmy. Musi określić swoje wymiary i wiek, czy cierpi na jakieś choroby, jaki chce osiągnąć cel, jaki tryb życia prowadzi, a więc i ile kalorii potrzebuje. Porównywarka wyszukuje oferty, które można filtrować według popularności, ceny lub ocen użytkowników.

"Prawie wszystkie firmy zapewniają, że ich menu nie powtórzy się przez co najmniej miesiąc (). W praktyce różnie to bywa. () niezależnie od tego, czy jadłospis powtarza się co tydzień, co miesiąc czy co trzy miesiące, jedno jest pewne. Prędzej czy później i tak Ci się znudzi. Najpopularniejszym sposobem na walkę z monotonią jest rotowanie pomiędzy 2 lub 3 ulubionymi firmami - radzi portal.

Zastrzega też, że niełatwo szybko wybrać firmę, której smaki będą klientowi odpowiadały; w filtrach wyszukiwania jest tez możliwość zamówienia menu na próbę.

Od 50 do 90 zł

Jak to działa? Wybierając np. dietę standardową, z dostawą w Warszawie, pięć posiłków, 2000 kcal dziennie, pięć dni w tygodniu, przez miesiąc, otrzymuje się:

- najlepiej ocenionym przez klientów dostawcą jest Lightbox.pl i zestaw No fish za 61 zł dziennie;

- najtańszym dostawcą w tej kategorii jest Body Chief i zestaw Standard za 50 zł dziennie;

- najdroższym dostawcą w tej kategorii jest Eat4Fit i zestaw 2000 kcal za 90 zł dziennie;

- najpopularniejszym dostawcą w tej kategorii jest Top Dieta z zestawem Standard za 74 zł dziennie.