Patera

Patera to dekoracyjne naczynie w formie talerza umieszczonego na nóżce, które służy do podawania ciast, tortów lub owoców.

PateraPatera Shutterstock

Zazdrostki

Zazdrostki to charakterystyczny rodzaj dekoracji okiennej. Ze względu na ich długość zawiesza się je najczęściej w połowie okna. Są krótsze niż standardowe firanki.

ZazdrostkiZazdrostki Shutterstock

Kinkiet

Kinkiety to określenie na lampy, które montuje się na ścianach. Mają niewielkie gabaryty i delikatnie rozświetlają przestrzeń.

KinkietKinkiet Shutterstock

Kilim

Kilim to dwustronna tkanina dekoracyjna wywodząca się z Persji. Wykonuje się go jedną z najstarszych technik w tkactwie wzorzystym.

KilimyKilimy Shutterstock

Tygielek

Tygielek służy do parzenia kawy po turecku. Składa się z naczynia przypominającego kolbę i długiej rączki. Stosowanie tygielka jest rozpowszechnione w Turcji, Kaukazie, Rosji oraz na Bałkanach.

TygielekTygielek Shutterstock

Szezlong

Szezlong to rodzaj siedziska w kształcie wydłużonego fotela. W przeszłości był ulubionym meblem arystokratów i synonimem luksusu. Dzięki swojej konstrukcji pozwala na odpoczynek w półleżącej pozycji

SzezlongSzezlong Shutterstock

Etażerka

Etażerka to otwarty regał, składający się z kilku półek. Jego nazwa pochodzi z języka francuskiego: étage znaczy piętro.

EtażerkaEtażerka Shutterstock

Robot kuchenny

Na rynku istnieją wielofunkcyjne roboty kuchenne, które potrafią gotować, podsmażać, czy też ugniatać. Póki co nie potrafią jednak zastąpić tradycyjnego piekarnika.

Robot kuchennyRobot kuchenny Shutterstock

Ryflowane fronty

Powierzchnia ryflowanych frontów meblowych przypomina harmonijkę - to proste, pionowe paski, ułożone równolegle względem siebie.

Ryflowane frontyRyflowane fronty Shutterstock

Zarzygałka

Zarzygałka to zapożyczenie z języka rosyjskiego, które oznacza zapalniczkę.

ZarzygałkaZarzygałka Shutterstock