Jedenasta edycja bieszczadzkiego ultramaratonu Bieg Rzeźnika już wkrótce. To kultowa impreza w Bieszczadach. W parze z innym biegaczem trzeba przebiec blisko 80 km w bardzo trudnym terenie, czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną, Smerek oraz połoniny do Ustrzyk Górnych. Limit czasu wynosi 16 godzin. Zapisy na ten bieg trwają dosłownie chwilę - w tym roku 1000 miejsc rozeszło się w 12 minut. W 2013 roku Bieg Rzeźnika został nagrodzony Złotą Kozicą jako najlepszy bieg górski w Polsce.

Z myślą o uczestnikach Biegu Rzeźnika powstało piwo o nazwie Ursa Rzeźnik. Po przekroczeniu linii mety biegacze będą mogli się wzmocnić piwem przygotowanym wg specjalnej receptury. Impreza odbędzie się 20 i 21 czerwca w Bieszczadach.

Ursa Rzeźnik, oficjalne piwo XI Biegu Rzeźnika właśnie leżakuje. - Uwarzone zostało ze słodu pilzneńskiego i monachijskiego z dodatkiem kilku rodzajów słodów karmelowych, które nadały piwu przyjemny, słodowo-karmelowy smak i aromat - mówi Agnieszka Łopata, piwowarka z Domu Wielkiej Niedźwiedzicy Ursa Maior. - Kilkukrotnie chmielone, niskoalkoholowe, bez wątpienia będzie to piwo niezwykle orzeźwiające i przyjemnie regenerujące strudzonych uczestników biegu. Rzeźnik oczywiście będzie niefiltrowany i niepasteryzowany, dzięki czemu zachowa wszystkie swoje właściwości odżywcze i izotoniczne - dodaje Aga Łopata.

Bieg Rzeźnika jest jedyną imprezą biegową na świecie, której uczestnicy otrzymują na mecie piwo, a nie tradycyjne napoje regeneracyjne. - Piwo opracowane przez Ursa Maior jest bardzo dobrym sposobem na uzupełnienie elektrolitów oraz wypłukanie pozostałości środków energetyzujących spożywanych przez zawodników - mówi Mirek Bieniecki, pomysłodawca imprezy.

Przy okazji dodajmy, że Ursa Rzeźnik to już trzynasty rodzaj piwa uwarzony przez browar Ursa Maior. - Jeśli pomysł się przyjmie, Rzeźnik trafi do powszechnej sprzedaży, zarówno w naszym sklepie Esencja Karpat, jak i w punktach sprzedaży w całym kraju - mówi Andrzej Czech, wiceprezes Domu Wielkiej Niedźwiedzicy Ursa Maior.