Produkowane jest z jasnej odmiany słodu, co daje mu piękną, jasnozłotą barwę. 10,8% ekstraktu sprawia, że piwo jest lekkie i orzeźwiające, dzięki czemu idealnie gasi pragnienie. Doskonale wpisuje się w atmosferę pierwszych ciepłych miesięcy. Krystalicznie czysta woda użyta do warzenia piwa wraz z dodatkiem aromatycznego chmielu nadają mu wyjątkowy charakter i duszę. Brak filtracji sprawia, że piwo Świętojańskie ma wyraźny, pełny słodowy smak.

- Piwa niefiltrowane warzone są tradycyjnymi metodami i, w przeciwieństwie do piw klarowanych, zawierają naturalny osad drożdżowy - zauważa Michał Kopik, piwoznawca i piwowar związany z portalem piwnygaraz.pl. - Drożdże piwowarskie z kolei bogate są w łatwo przyswajalne witaminy i składniki odżywcze, co może dodatkowo przekonać do wypróbowania tego rodzaju piwa - dodaje.

Piwo Świętojańskie ze względu na swój wyjątkowy smak doskonałe jest do lekkich przekąsek: słonych paluszków, krakersów, grzanek czy pszennego pieczywa. Pasuje również do większości potraw, w tym do pieczonych mięs czy ziemniaków, równoważąc w ten sposób sycący posiłek.

Piwo Świętojańskie to pierwsze piwo z limitowanej linii piw sezonowych oferowanych przez Browar Okocim. W kolejnych miesiącach na polski rynek trafią trzy inne gatunki piw specjalnych. Późnym latem i wczesną jesienią na rynku pojawi się piwo Dożynkowe , niepasteryzowane o chmielowym smaku i zapachu, warzone specjalnie na okazję tradycyjnego w Polsce święta plonów - dożynek. W listopadzie i grudniu będzie można zaopatrzyć się w mocne, esencjonalne piwo Świąteczne , stanowiące udane połączenie portera, piwa jasnego i aromatów korzennych. Wiosnę powita ostatnie z rodziny piw sezonowych - piwo Wielkanocne . Dzięki połączeniu czterech gatunków słodu: jasnego, bursztynowego, barwiącego i karmelowego oraz wysokiej zawartości ekstraktu, piwo to będzie kusiło nas wyrazistością smaku.

Każde z czterech Piw Sezonowych warzone będzie w Browarze Okocim raz w roku i wyróżniać się będzie innymi właściwościami smakowymi. Każde z nich dostępne będzie w sprzedaży przez dwa miesiące. Obecna linia piw sezonowych jest odświeżeniem i kontynuacją długoletniej tradycji piwowarskiej Browaru, w którego ofercie znajdowało się już dawniej Piwo Świętojańskie oraz Piwo Świąteczne. Dziś do tej oferty dołączyły Piwo Dożynkowe i Wielkanocne. Ponowne wprowadzenie piw sezonowych o wyjątkowej  recepturze to powrót do korzeni oraz ukłon w stronę historii Browaru Okocim.

- Koncepcja piw sezonowych jest przełomem na polskim rynku - to pierwsza linia piw zaplanowana na każdą porę roku, z uwzględnieniem charakterystycznych dla niej świąt. Sezonowość, oryginalność i tradycja to wartości szczególnie doceniane przez piwnych koneserów, do których przede wszystkim skierowane są piwa specjalne - mówi Wojciech Żabiński, Innovation & Specialty Portfolio Director w Carlsberg Polska.

4 piwa sezonowe warzone w Browarze Okocim:

- Świętojańskie  - jasne, lekkie, niefiltrowane. Dostępne: maj - czerwiec 2013

- Dożynkowe - z okazji pierwszych zbiorów, niepasteryzowane. Dostępne: sierpień -wrzesień 2013

- Świąteczne - ciemne, bogate w smaku, z aromatem korzennym. Dostępne: listopad-grudzień 2013

- Wielkanocne - ciemne, 4 słodowe, bardziej esencjonalne. Dostępne: luty - marzec 2014.

Sugerowana cena sprzedaży: 3,79zł zł / zwrotna butelka 0,5l + kaucja za butelkę

Więcej na: www.piwasezonowe.pl