O ile sztukę podrzucania, balansowania i żonglowania butelkami, szklankami i innymi przyborami barowymi wydaje się być wypadkową talentu, pasji oraz zwinności, o tyle kunszt komponowania samych drinków nie musi być rzeczą trudną. Tworząc koktajl, w pierwszej kolejności określamy alkohol, który będzie bazą, a następnie dodajemy składniki, które mają aromaty podobne lub dobrze łączące się z tymi z alkoholu bazowego. Ciekawe możliwości tworzenia kompozycji daje korzenno-ziołowa Finlandia?Spices Vodka.

Wyczuwalne aromaty wanilii spotykane w whisky i ciemnych rumach, aromaty pieprzu i papryczek chili charakterystyczne dla tequili czy goździki i gałka muszkatołowa dla ginu, pozwalają doświadczyć nowego, świeżego spojrzenia na klasyczne i znane koktajle.

Spicy Sour

Składniki

  • 4 ćwiartki świeżych limonek
  • 8 listków mięty
  • 20 ml delikatnego syropu miodowego
  • 40 ml wytrawnej Finlandia Spices Vodka

Sposób przygotowania

Przygotowując Spicy Sour weź 4 ćwiartki świeżych limonek i delikatnie natnij ich wewnętrzne brzegi tak, aby puściły sok. Do szklanki typu old fashioned tumbler wrzuć kostki lodu, limonki i dodaj 8 listków mięty. Aby przełamać orzeźwiający smak owoców i mięty, dodaj 20 ml delikatnego syropu miodowego oraz 40 ml wytrawnej Finlandia Spices Vodka, która dzięki swojej unikalnej kompozycji przypraw i ziół, wydobędzie bogactwo smaków. Na koniec udekoruj Spicy Sour listkami mięty.

>>>ZOBACZ WSZYSTKIE DRINKI<<<