Koncept restauracyjny Water&Wine przy zakładzie butelkującym naturalną wodę mineralną Cisowianka i Cisowianka Perlage to miejsce absolutnie wyjątkowe - otoczone przez własny ogród owocowo-warzywny, zielnik, winnicę, niewielką pasiekę oraz staw rybny zamieszkiwany przez raki i jesiotry. Szef kuchni Water&Wine - Marek Flisiński, w swoich daniach czerpie z tych dobrodziejstw pełnymi garściami. Jego kuchnia oparta jest na świeżych, samodzielnie zebranych produktach, sezonowości oraz wyjątkowych pomysłach na łączenie smaków.

Już po raz kolejny do konceptu Water&Wine zawitali popularni blogerzy, na co dzień związani z kampanią Cisowianki - "Gotujmy zdrowo!", spragnieni samodzielnego zbierania warzyw i ziół oraz nowych inspiracji kulinarnych. Ekipa w składzie: Maia Sobczak z Qmam Kaszę, Katarzyna Marciniewicz z Chilli Bite, Magda i Adam Gendziwiłłowie - autorzy bloga Crust and Dust, Magda Klimczak z Dare to Cook oraz Monika Brzywczy reprezentująca magazyn USTA ochoczo ruszyła do ogrodu, aby pod wodzą Szefa Flisińskiego i jego pomocników - Kamila Raczyńskiego, Sebastiana Kuranta i Mateusza Stefaniaka pozbierać produkty potrzebne do przyrządzenia 5-daniowego menu. Przy okazji pracy w ogrodzie wszyscy wymieniali się wiedzą na temat ziół i warzyw oraz ulubionych sposobów ich wykorzystania w kuchni.

Po powrocie z warzywno-ziołowych "łowów" goście zostali podzieleni na kilka ekip i rozpoczęli pracę nad menu pod czujnym okiem gospodarzy kuchni Water&Wine. Ze świeżo zebranych produktów wyczarowano między innymi: chłodnik z bobu z kozim twarożkiem, pierogi z pstrągiem, nasturcją i pieczoną kalarepą czy lody miodowe ze świeżymi owocami. Każdy z uczestników tych wyjątkowych warsztatów odkrył na nowo radość jaką niesie samodzielne zbieranie składników do swoich dań. Po raz kolejny udowodnili też że zdrowo znaczy bardzo smacznie.

PIEROGI Z PSTRĄGIEM, NASTURCJĄ I PIECZONĄ KALAREPĄ

250 g wędzonego pstrąga 100 g creme fraiche 30 g natki pietruszki 30 g szczypiorku 1/2 cytryny 20 dużych liści nasturcji 1 kalarepa kwiaty dzwonka sól, pieprz

Mięso z wędzonych delikatnie pstrągów wymieszaj z creme fraiche, posiekaną natką pietruszki , szczypiorkiem, sokiem z cytryny i skórką. Faszeruj wycięte liście nasturcji i zwijaj jak pierogi. Pozostałe kawałki wędzonej ryby (głowy i kręgosłupy) zalej wrzątkiem, przykryj i odstaw na noc w celu uzyskania klarownego wywaru do podlania pierogów. Kalarepę zawiń w folię aluminiową i piecz w piekarniku przez 30 minut w temperaturze 180°C. Następnie pokrój w plastry i ułóż je na dnie talerza. Dodaj pierogi, polej je kilkoma łyżkami lekko ciepłego wywaru. Do udekorowania można użyć kwiatów dzwonka.