Targ Rybny, który od niedawna gości w każdy piątek w samym sercu stolicy już stał się dla wielu jednym z najpopularniejszych miejsc zakupowych. Amatorzy ryb w każdej postaci  co tydzień mogą przebierać wśród słodkowodnych, morskich, świeżych, wędzonych, marynowanych, a nawet kiszonych ryb.  Miłośnicy owoców morza zaopatrują się w mule  i ostrygi, vongole, fasolari, brzytwy, krewetki, kalmary, ośmiornice, kraby, homary, małże św. Jakuba, langusty czy szparagi morskie.  Każdy głody może spróbować również przysmaków na miejscu.

W piątek 18 grudnia zapraszamy na uroczystą inaugurację Świątecznego Targu Rybnego - WIELKIEGO WARSZAWSKIEGO SLEDZIKA ZE ZNAKIEM MSC! Spotkanie  mieszkańców stolicy przy świątecznym śledziku odbędzie się  w samo południe na Targu Rybnym przy 10 metrowym stole. Czekać będą dziesiątki kilogramów śledzia, 100 bochenków chleba oraz kiszone ogórki. Dodatkowo jak na świąteczną edycję przystało na stoisku targowym dostępny będzie grzaniec i coś mocniejszego.  Będzie to pierwszy społeczny śledzik w Warszawie na taką skalę! Warszawiacy będą mogli spotkać się, zjeść śledzia bezpłatnie, zrobić zakupy na Świątecznym  Targu Rybnym i w prezencie od MSC otrzymać mini książeczkę z przepisami gwiazd na świątecznego śledzika.

WARSZAWSKI ŚLEDZIK ZE ZNAKIEM MSC organizowany jest przez międzynarodową organizacją pozarządową MSC  (Marine Stewardship Council),  która działa na całym świecie na rzecz zrównoważonego rybołówstwa. Celem wydarzenia jest  zaznajomienie  Warszawiaków z certyfikatem zrównoważonego rybołówstwa  MSC i zachęcenie do wyboru na święta śledzia i innych ryb oznaczonych na opakowaniu niebieskim znakiem MSC.

Podczas Świątecznego Targu Rybnego,   wszystkie wodne wspaniałości będą dostępne na Placu Powstańców Warszawskich przez aż sześć przedświątecznych dni - od 18 do 23 grudnia w wydłużonych godzinach od 11:00 rano do 22:00, tak aby każdy mógł zaopatrzyć się w dobrą rybę na Święta! Poza zakupami będzie można wpaść na Targ z przyjaciółmi zjeść pyszne morskie i nie tylko potrawy i przysmaki oraz rozgrzać się przy kubeczku grzańca lub kieliszku wódki.

Ucztowanie na miejscu może łatwo przenieść się do domu - wraz z zakupami świeżej ryby lub przysmaków z rybnymi akcentami (jak np. pierogi z rybnym farszem) powyżej 40 zł każdy otrzyma voucher na taksówkę mytaxi o wartości 40 zł !

Zapraszamy do zakupów i przyjemnego przygotowania do zbliżających się Świąt z pełnymi brzuchami i w radosnej atmosferze - do zobaczenia na Świątecznym Targu Rybnym!

Świąteczny Targ Rybny w Warszawie, Plac Powstańców Warszawy

piątek 18.12 - środa 23. 12 2015 r,  w godz. 11:00 - 22:00

https://www.facebook.com/targrybnywwarszawie

https://www.facebook.com/events/914696965291287/

http://targrybnywarszawa.pl/

https://www.instagram.com/targrybny/

biuro@targrybny.pl , 690 579 869, media, współpraca 501 189 677

WARSZAWSKI ŚLEDZIK ZE ZNAKIEM MSC NA ŚWIĄTECZNYM TARGU RYBNYM piątek 18 grudnia, start: 12.00, koniec: 16.00 lub do chwili wyczerpania się zapasów śledzia.

Małgorzata Kosowska - koordynator akcji, mkosowska@wp.pl , kom. 794490100,

https://www.facebook.com/events/717151261749545/

https://www.facebook.com/MSCPolska

www.msc.org/pl