Podobnie, jak w ubiegłym roku,  tego lata i na jesieni na Targu Śniadaniowym w Poznaniu, Warszawie i Sopocie zaprosiliśmy wszystkich łasóchów głodnych wiedzy i pasjonatów gotowania do wzięcia udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów kulinarnych ęŚwieża Inicjatywaę współtworzonych razem z Mecenasem Kulinarnym Targu Śniadaniowego - marką Zelmer.

Każdy chętny mógł podszkolić umiejętności i spróbować swoich sił w praktyce  podczas ponad 50 warsztatowych spotkań. W ten weekend wraz z ostatnimi targami pod chmurką zapraszamy na ostatnie warsztaty w Warszawie i Poznaniu!

W Warszawie na żoliborskim Targu w sobotę 26 września ciekawi egzotycznych smaków będą mieć szansę poznać Iran od kuchni dzięki Shirin Naeimi - aktywistce praw kobiet, prelegentce   TEDx Warsaw, prowadzącej warsztaty i pokazy kulinarne. Podczas spotkania pod hasłem "Perskie smaki"  Shirin wyczaruje z uczestnikami tradycyjne potrawy takie jak fesenjan (potrawka z owoców granatu i orzechów), ashe adas (wegetariańska zupa z soczewicy)  i ryżowy pudding.

Całe sobotnie menu jest wegetariańskie i takie też będą niedzielne warsztaty.

Następnego dnia, 27 września na Mokotowie pod okiem Piotra Krupy z Vegekiosk będzie można nauczyć się jak wykonać najlepszy falafel w wersji klasycznej i z dodatkami.

Ostatnie z cyklu ęŚwieża Inicjatywa" Zelmer warsztaty w Poznaniu odbędą się w niedzielę w Parku Wodziczki. Znana z wcześniejszych warsztatów (przeprowadzonych na targu na Malcie podczas Poznań Bike Challenge) dietetyczka Maria Jaśkiewicz z DietPoint zdradzi smaczne sposoby na "Zdrowy początek jesieni". Wykonamy zawijasy z botwinki, chilli con carne z tortillami oraz batato-serniczek.

Zapisów na każdą edycję warszytatów prosimy dokonywać przez wysłanie zgłoszenia (w tytule miasto i data I NUMER warsztatu) na adres mailowy:

zelmer@targsniadaniowy.pl

Wraz z Mecenasem Kulinarnym zaprosimy również facebookowych fanów Targu Śniadaniowego i uczestników warsztatów do licznych konkursów, w których będzie można wygrać sprzęt kulinarny Zelmer.

Patronem medialnym cyklu "Świeża Inicjatywa" jest Magazyn Kuchnia

Aktualne informacje o warsztatach i zapisy na nie można znaleźć na stronie warsztatowej

oraz fanpage'ach Targu Śniadaniowego:

Warszawa

Sopot

Poznań

źródło: Okazje.info