W tym sezonie Targ Śniadaniowy odbywa się już w czterech polskich miastach: Warszawie, Sopocie, Wrocławiu i Poznaniu. W stolicy Wielkopolski podobnie jak w ubiegłym roku w soboty Targ zaprasza do Parku Kasprowicza, w niedziele  zaś do Parku Wodziczki.  Na każdym z Targów czekają na gości regionalne produkty z całej Polski, dania kuchni egzotycznych oraz autorskie potrawy przygotowywane z sercem przez prawdziwych pasjonatów.  Targ  to miejsce z duszą, gdzie poza zakupami i celebrowaniem wspólnego posiłku, możne miło spędzić czas w gronie znajomych i przyjaciół oraz zacieśnić sąsiedzkie więzi. To idealny adres dla poszukujących kulinarnych aktywności i ciekawostek.

Przez całe lato i jesień we wszystkich lokalizacjach w Polsce razem z Mecenasem Kulinarnym Targu Śniadaniowego marką Zelmer zapraszamy  wszystkich fanów  gotowania na cykl bezpłatnych warsztatów kulinarnych "Świeża Inicjatywa".  Polscy i zagraniczni szefowie kuchni, profesjonalni szkoleniowcy i znani foodies prowadzący warsztaty pokażą uczestnikom jak łączyć smaki, wykorzystać w kuchni świeże, sezonowe produkty oraz jak zaskoczyć nawet z pozoru prostym i klasycznym daniem przez dodanie niekonwencjonalnych składników. Teraz przyszedł czas na Poznań!

W najbliższy weekend nastąpi inauguracja warsztatów  w obu poznańskich lokalizacjach! Będzie smacznie, zdrowo i oczywiście sezonowo. Kuba Korczak w sobotę w Parku Kasprowicza pokaże jakie specjały można wyczarować z roślin strączkowych podczas warsztatów "Strączkowe Love". W programie między innymi roladki z cukinii z białą fasolą, kokosem i czerwoną porzeczką.

Już następnego dnia - w niedzielę w Parku Wodziczki Korczak nauczy uczestników jak smacznie i oryginalnie wykorzystywać kasze w kuchni. W trakcie warsztatów "Kaszowe love" w praktyce będzie można spróbować swoich sił i przygotować na przykład własne placuszki z niepalonej gryki z kurkami, mascarpone cytrynowym i chipsami z szałwii.

Zapisów na każdą edycję warszytatów prosimy dokonywać przez wysłanie zgłoszenia (w tytule miasto i data I NUMER warsztatu) na adres mailowy:

zelmer@targsniadaniowy.pl

Wraz z Mecenasem Kulinarnym zaprosimy również facebookowych fanów Targu Śniadaniowego i uczestników warsztatów do licznych konkursów, w których będzie można wygrać sprzęt kulinarny Zelmer.

Patronem medialnym cyklu "Świeża Inicjatywa" jest Magazyn Kuchnia

Aktualne informacje o warsztatach i zapisy na nie można znaleźć na stronie warsztatowej: https://www.facebook.com/events/1611440625805781/

oraz fanpage'ach Targu Śniadaniowego:

Warszawa

Sopot

Poznań

Wrocław

źródło: Okazje.info