Targ  to miejsce z duszą, gdzie poza zakupami i celebrowaniem wspólnego posiłku, możne miło spędzić czas w gronie znajomych i przyjaciół oraz zacieśnić sąsiedzkie więzi. To idealny adres dla poszukujących kulinarnych aktywności i ciekawostek.

Podobnie, jak w ubiegłym roku przez całe lato i jesień razem z Mecenasem Kulinarnym Targu Śniadaniowego marką Zelmer zapraszamy  wszystkich fanów  gotowania na cykl warsztatów kulinarnych "Świeża Inicjatywa".  Polscy i zagraniczni szefowie kuchni, profesjonalni szkoleniowcy i znani foodies prowadzący warsztaty pokażą uczestnikom jak łączyć smaki, wykorzystać w kuchni świeże, sezonowe produkty oraz jak zaskoczyć nawet z pozoru prostym i klasycznym daniem przez dodanie niekonwencjonalnych składników.

Bezpłatne warsztaty odbędą się we wszystkich lokalizacjach Targu Śniadaniowego, we wszystkich miastach. W Warszawie w lipcu i sierpniu uczestnicy mogli dowiedzieć się jak wykorzystać warzywa korzeniowe w odświeżonej odsłonie pod okiem Kuby Korczaka, zagłaębić się w smaki kuchi Ameryki Południowej z Tiago Kalusinskim albo w smaki orientu z Victorią Nguyen.

Od najbliższej soboty 8 sierpnia również mieszkańcy Trójmiasta mają szansę wziąć udział w warsztatach "Świeżej Inicjatywy" Zelmer na Targu Śniadaniowym. Sopocki cykl otwierają sezonowe warsztaty z Kubą Korczakiem "Smaki Lasu" na Targu Śniadaniowym w Sopocie na Skwerze Rybickiego.

Od godziny 10:30 będziemy uczyć się jak wykonać  Spring rolls z kurkami, kaszą gryczaną niepaloną, warzywami sezonowymi  z dipem jeżynowo-imbirowym. O 12:00 podczas kolejnego warsztatu uczestnicy przygotują Tataki z dziczyzny  z kaszotto z grzybami leśnymi i warzywami korzeniowymi. Zwieńczeniem cyklu będzie warsztat o 13:30, podczas którego każdy będzie mógł spróbować swoich sił w praktyce przy lepieniu leniwych pierogów z kozim serem. Leniwym towarzyszyć będzie syrop z pędów sosny, sorbet malinowy m i okruchyw palonym maśle.

Zapisów na każdą edycję warszytataó prosimy dokonywać przez wysłanie zgłoszenia (w tytule miasto i data I NUMER warsztatu) na adres mailowy:

zelmer@targsniadaniowy.pl

Wraz z Mecenasem Kulinarnym zaprosimy również facebookowych fanów Targu Śniadaniowego i uczestników warsztatów do licznych konkursów, w których będzie można wygrać sprzęt kulinarny Zelmer.

Czkl warsztatów "Świeża Inicjatywa" pojawi się na Targu Śniadaniowym w każdą sobotę do  końca sierpnia.Zapraszamy do udziału!

Patronem medialnym cyklu "Świeża Inicjatywa" jest Magazyn Kuchnia

Aktualne informacje o warsztatach i zapisy na nie można znaleźć na stronie warsztatowej

oraz fanpage'ach Targu Śniadaniowego:

Warszawa

Sopot

Poznań

Wrocław

źródło: Okazje.info