Amatorzy egzotyki będą mogli wybierać spośród frykasów kuchni etiopskiej, meksykańskiej, karaibskiej, brazylijskiej, jamajskiej i wielu innych.  Chętni otrzmają świeży sok kokosowy w dekoracyjnie obciętych orzechach. Dostępny będzie również asortyment  egzotycznych przypraw, herbat, kaw, napojów, soków cytrusowych i samych cytrusów. Dodatkowo  odbędzie się ceremonia parzenia kawy i herbaty.

Podczas weekendu Ameryka Pd i Afryka inaugurujemy również cylk bezpłatnych warsztatów kulinarnych "Świeża Inicjatywa" tworzonych we współpracy z Mecenasem Kulinarnym Targu Śniadaniowego marką Zelmer.  Warsztaty staną się idealną okazją do  zgłębienia tajników kuchni ameryki południowej w świeżym, sezonowym wydaniu.

W sobotę na Żoliborzu szef kuchni i doradca kulinarny Kuba Korczak poprowadzi warsztaty "Korzeniowe Mi Amore". W niedzielę zaś urodzony i wychowany w Bazylii szef kuchni współprazujący m.in. z Brasil On The Plate - Tiago Kalusinski pomoże uczestnikom poznać "Smaki Ameryki Południowej". Wszyscy chetni mogą bezpłatnie zapisać się na warsztaty (zelmer@targsniadaniowy.pl) I spróbować swoich sił pod okiem profesjonalistów. Dodatkowa atrakcją związaną z warsztatowym cyklem jest konkurs, w którym można wygrać grill elektryczny marki Zelmer. Wszystkie informacje dotyczące warsztatów "Świeża Inicjatywa" oraz konkursu znajdują się na wydarzeniu i fanpageu Targu Śniadaniowego: www.facebook.com

Ameryka Południowa i Afryka to nie tylko różnorodna kuchnia. Czas umilać będzie koncert będniarski, którego można posłuchać wylegując się na meksykańskich hamakach. Odbędzie się pokaz capoiery, po którym maluchy będą mogły nauczyć się niektórych technik tej sztuki walki. Dzieci będą mieć szansę również nauczyć się robić swoje pierwsze burrito razem z Jackiem Kubickim z Urban Burritos, ułożyć mozaikę z ceramicznych płytek z Meksyku oraz postarać się rozbić meksykańską pinatę.

Działamy również charytatywnie: Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio przeprowadzi akcję zbierania szczoteczek do zębów, które wyjadą wraz z dentystą wolontariuszem do Afryki.

To będzie gorący i pysznie egzotyczny weekend - zapraszamy!

Więcej aktualnych informacji na temat atrakcji I wystawców podczas weekendu tematycznego można znaleźć na profilu facebookowym Targu Śniadaniowego :

www.targsniadoaniowy.pl

Żoliborz

Mokotów

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu działa w każdą sobotę do końca września, godz. 8:00 - 16:00

Targ Śniadaniowy na Mokotowie działa w każdą niedzielę do końca września, godz. 9:00 - 17:00