Dwieście lat temu wojska napoleońskie rozbiły obóz nad Wisłą na wysokości wsi Mozgowina - 1 km od Ostromecka. Rozpoczęła się przeprawa - wojsko pokonywało rzekę przy pomocy mostu pontonowego i promów. Jak wieść niesie w tym też miejscu przez Wisłę przeprawił się Napoleon w eskorcie 60 polskich szwoleżerów. W 200 rocznicę tego wydarzenia Sekretariat Regionalny KSOW we współpracy z lokalną grupą działania Zakole Dolnej Wisły postanowił zorganizować piknik napoleoński, który nie tylko przypomni o powyższym wydarzeniu lecz będzie stanowił także znakomitą okazję do zorganizowania jarmarku produktów tradycyjnych oraz warsztatów kulinarnych w plenerze o charakterze półotwartym. Program Warsztatów znajdziecie tutaj (http://kujawsko-pomorskie.ksow.pl/news/entry/3097-piknik-napoleonski.html)

7 lipca o godzinie 20 - już po zakończeniu pikniku - w restauracji Ostromecka odbędzie się Uczta Napoleońska. Oto, co polecają organizatorzy:

* Stół specjałów Zakola Dolnej Wisły

* Bobry, jagnięta i kurczęta w ulubionych napoleońskich sosach

* Swojskie polskie przekąski i wykwintne sałatki francuskie

* Piwa, miody, nalewki

* Będzie biesiada z akordeonem!

Aby wziąć udział w Uczcie, wymagana jest rezerwacja (ilość miejsc ograniczona!). Zaproszenia do nabycia w restauracji Ostromecka (Ostromecko, ul. Bydgoska 8, szczegóły na stronie ostromecka.com.pl ).