Książkę Anny Reguły „Zdrowo przez supermarket. Jak robić dobre zakupy?" (Publishing Group Szymański & Bączkowski) polecamy każdej osobie, której zależy na zdrowiu, która ceni żywność dobrej jakości, a zakupy najczęściej robi w marketach sieciowych.  

Anna Reguła jest dietetyczką (na Instagramie @niekoniecznie_dietetycznie) upowszechniającą wiedzę o zdrowym odżywianiu. Tej samej tematyce poświęcona jest jej książka. Dowiemy się z niej, jak Polacy wybierają towary, w co wierzą, a co jest prawdą o żywności, którą kupują. 

W tej obszernej książce autorka zbiera powszechne mity o jedzeniu. Część czytelników, szczególnie tych, którzy od dawna interesują się tym, co jedzą, pewnie je zna i im nie ulega. Jednak zaletą tego poradnika jest kompleksowe podejście do tematu. Dowiemy się (lub przypomnimy sobie) nie tylko, że powinno się smażyć na oliwie, a nie na maśle czy gęsim smalcu, że na diecie ketogenicznej bardzo łatwo przytyć, dlaczego mleko bez laktozy ma dziwny kolor, a także mnóstwa innych rzeczy.

Sporo miejsca autorka poświęca opisom etykiet, które znajdują się na towarach - które są obowiązkowe, które wynikają z woli producenta, które opisy czy grafiki są czystym chwytem marketingowym. Wyjaśnia, dlaczego ważna jest kolejność składników wymienionych na etykietach. 

Książka Anny Reguły 'Zdrowo przez supermarket. Jak robić dobre zakupy?'Książka Anny Reguły 'Zdrowo przez supermarket. Jak robić dobre zakupy?' mat. prasowy

Książka „Zdrowo przez supermarket" podzielona jest na cztery rozdziały. Wstęp poświęcony jest etykietom, składnikom oznaczonym literą „E", w drugiej części autorka opisuje grupy produktów, w trzeciej części przygląda się żywności dla dzieci, fit, koktajlom, a na koniec dodaje kalendarz sezonowy warzyw i owoców.

Jest tu dużo wiedzy, na szczęście Anna Reguła pisze przystępnie, namawia do robienia notatek i częstego wracania do książki. 

Książkę można kupić na stronie zdrowoprzezsupermarket.pl 

Anna Reguła, dietetyczka, autorka 'Zdrowo przez supermarket. Jak robić dobre zakupy?'Anna Reguła, dietetyczka, autorka 'Zdrowo przez supermarket. Jak robić dobre zakupy?' Adam Mikołajczyk