5/5
zamknij < >
Zdjęcie numer 5 w galerii - U Marco Pierre'a White'a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?

fot. Paulina JAKOBIEC

Krab soft shell w tempurze, sałatka 'asian slaw', majonez z miso Krab soft shell to ten rodzaj skorupiaka, który jest poławiany, gdy traci skorupę. Jest miękki i dlatego można go zjeść w całości - najczęściej smaży się go w tempurze, chociaż mogą być różne panierki. My, po wielu próbach z różnymi rodzajami skrobi, również postawiliśmy na tempurę. Do kraba podajemy azjatycką sałatkę, na którą składają się m.in. cienko pokrojona marchewka, rzepa, kapustka pak choi, sezam, imbir, kolendra i inne przyprawy. W osobnym naczyniu znajduje się sos majonezowy wymieszany z japońską pastą miso. Danie to jest typową potrawą comfort food - świeże, soczyste i chrupiące jedzenie, po prostu pyszne. Pasuje do niego nowozelandzkie wino Soho Stella Sauvignon Blanc Marlborough 2016.
  • Zdjęcie numer 1 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?
  • Zdjęcie numer 2 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?
  • Zdjęcie numer 3 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?
  • Zdjęcie numer 4 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?
  • Zdjęcie numer 5 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?