4/5
zamknij < >
Zdjęcie numer 4 w galerii - U Marco Pierre'a White'a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?

fot. Paulina JAKOBIEC

Filet z dorsza atlantyckiego, cassoulet z białej fasoli, lejkowce, pesto z estragonu. Francuska klasyka - dorsz z cassoulet, czyli z potrawką z białej fasoli. Polędwicę dorsza smażymy, żeby miała piękny kolor, dodajemy masło i zapiekamy, aż osiągnie w środku 40 st. Staramy się smażyć ryby bez skóry, by były gotowe do jedzenia, jednak jest to trudniejsze niż smażenie ze skórą, kiedy łatwiej jest zadbać o wilgotność mięsa i zwartą konsystencję. Skórę należy usunąć tak, by znajdujący się pod nią tłuszcz pozostał na rybie. Niedługo zacznie się połów dorsza skrei, to pyszna ryba. Fasolę na cassoulet zamawiamy we Francji, bo tamten rodzaj jest najlepszy do tej potrawy. Kładziemy ją razem z rybą na wywarze z muli, dodajemy jeszcze grzyby lejkowce. Jeśli jest na nie sezon, przyjeżdżają do nas z Bieszczad, jeśli nie - również z Francji. Danie dekoruje smażone, ziemniaczane spaghetti i pesto z estragonu. Podajemy z burgundem Château de Maligny Chablis 1er Cru Fourchaume 2015.
  • Zdjęcie numer 1 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?
  • Zdjęcie numer 2 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?
  • Zdjęcie numer 3 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?
  • Zdjęcie numer 4 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?
  • Zdjęcie numer 5 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?