3/5
zamknij < >
Zdjęcie numer 3 w galerii - U Marco Pierre'a White'a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?

fot. Paulina JAKOBIEC www.jakobiec.com

Tatar z sarny, mus z borowiko?w, kremowe z?o?łtko, brusznica. Z dziczyzny najczęściej podajemy sarnę i jelenia - są to dwa podobne, ale różniące się mięsa (jak np. cielęcina i wołowina). Mięso sarny ma intensywny smak, jeleń jest delikatniejszy. Tatar przygotowujemy z sarniego udźca, bo polędwica jest za delikatna, ma za mało smaku. Do mięsa podajemy mus z borowików, zagęszczony żelatyną i wymieszany z ubitą śmietaną, truflowe żółtko, które gotujemy w 52 st., przecieramy i przyprawiamy oliwą truflową oraz brusznicę smażoną w czerwonym winie. Chrupkości tatarowi dodają chipsy z topinamburu oraz grillowany chleb, pieczony przez naszego cukiernika. Tatar układamy na talerzu posypanym pudrem ze świeżych ziół wymieszanych z panierką panko. Podajemy z włoskim czerwonym winem Guasti Clemente Boschetto Vecchio Barbera d'Asti 2011.
  • Zdjęcie numer 1 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?
  • Zdjęcie numer 2 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?
  • Zdjęcie numer 3 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?
  • Zdjęcie numer 4 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?
  • Zdjęcie numer 5 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?