2/5
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii - U Marco Pierre'a White'a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?

fot. Paulina JAKOBIEC

Polędwica wołowa, brukiew z miodem, topinambur, grzyby, sos porto Polędwica jest na stałe w naszym menu. Zawsze od tego samego dostawcy z Podlasia i z dodatkami odpowiadającym porom roku. W aktualnej odsłonie towarzyszą jej: purée z brukwi z miodem, pieczone bulwy topinamburu zmieszane ze smażonymi borowikami i natką oraz écrasé, czyli duszone i rozgniecione selery z ogonami wołowymi i pancettą. W sezonie jesienno-zimowym często dodajemy do pieczonej polędwicy inne długo duszone mięso (aktualnie właśnie ogony, czasami też szponder), bo jego treściwy smak świetnie uzupełnia delikatność polędwicy. Danie dopełniamy sosem na bazie wina malbec, a podajemy z winem Andeluna Pasionado Malbec Mendoza Argentina 2013.
  • Zdjęcie numer 1 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?
  • Zdjęcie numer 2 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?
  • Zdjęcie numer 3 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?
  • Zdjęcie numer 4 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?
  • Zdjęcie numer 5 w galerii U Marco Pierre&#039;a White&#039;a nauczył się... solić. Jak gotuje Jakub Adamczyk, szef warszawskiej Winosfery?