Warszawiacy będą mieli okazję zrobienia świątecznych zakupów u producentów z różnych regionów Polski. Na stoiskach pojawią się między innymi: wędliny, świeże i wędzone ryby, sery, tradycyjne ciasta, pieczywo, najlepszy polski majonez, warzywa od ekologicznych producentów, świeże soki i wiele innych.
Poza ogromnym wyborem tradycyjnych wyrobów, organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje. Będą pokazy kulinarne oraz rozmowy o dobrym jedzeniu. O godzinie 13:00 o tradycjach i tajnikach wielkanocnej kuchni opowie Hanna Szymanderska, znana autorka książek kulinarnych. Przewidziano również warsztaty dla dzieci: pieczenie mazurków, przyrządzanie majonezu, a także ozdabianie jaj wielkanocnych. Kiermasz potrwa do godziny 17:00.
Organizatorem kiermaszu jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego. Wydarzenie współorganizuje Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, a sprzedających i kupujących zaprasza Forteca.
Więcej informacji o Polskiej Izbie Produktu Regionalnego i Lokalnego na stronie: www.produktyregionalne.pl , a o produktach i producentach na stronie: www.produkty-tradycyjne.pl