W najbliższą niedzielę Targ Śniadaniowy zagości przy Jeziorze Maltańskim na terenie Poznań Bike Challenge  obok Biura Zawodów, od strony ulicy Krańcowej. Jak zwykle będzie pysznie!Na  łasuchów czekać będzie ponad 50 stanowisk z kuchniami świata: włoską, meksykańską, francuską, hiszpańską, polską czy węgierską. Śniadaniem w światowym stylu dlektować będziemy się przy akompaniamęcie jazzowej muzyki na żywo. Natomiast wszycy głodni wiedzy amatorzy gotowania mogą podjąć  ?Rowerowe wyzwanie kulinarnye w fersji fit?, czyli wziąć udział w warsztatach z cyklu?Świeża Inicjatywa? Zelmer pod okiem Marii Jaśkiewicz i Ani Musiał - dietetyczek z DietPoint.

 

Podczas spotkania warsztatowego, które rozpocznie się o godzinie 10:30,  nauczymy się między innymi jak przygotować zdrowe, zbilansowane i sezonowe posiłki w wersji ?fit?, odpowiednie dla każdego sportowca. Rozpoczniemy od pieczonego buraczka, skąpanego w mleku kokosowym w towarzystwie krakersów wieloziarnistych. Na główne danie zaserwujemy wegetariańskiego Ciecio-Burgera z warzywnymi frykasami i dowiemy się jak wyczarować prawdziwy wegański majonez! Na deser nielada wyzwanie - Jagodo-Brownie oblane choco-fit na warzywnym spodzie.

 

Niedzielne warsztaty nad Jeziorem Maltańskim nie będą jedynymi w Poznaniu w ten weekend. Ze względu na niekorzystną pogodę w ubiegłym tygodniu spotkanie ?Serce na żołądku? przeniesliśmy na tę sobotę  na Targ Śniadaniowy do Parku Kasprowicza. W krainę niekonwencjonalnych smaków uczestników wprowadzi artysta Włodzimierz Zapart, który  gotuje z serca i pasji od wielu lat. Wykształcenie artystyczne sprawia, że każde danie jest niczym nowe dzieło sztuki. W menu pojawią się takie specjalności jak jabłka nadziewane wątróbką, płonące brzoskwinie czy krem pomidorowo-paprykowy i sakiewki z sercem na żołądku.

 

Zapisów na każdą edycję warszytatów prosimy dokonywać przez wysłanie zgłoszenia (w tytule miasto i data I NUMER warsztatu) na adres mailowy:

zelmer@targsniadaniowy.pl

 

Wraz z Mecenasem Kulinarnym zaprosimy również facebookowych fanów Targu Śniadaniowego i uczestników warsztatów do licznych konkursów, w których będzie można wygrać sprzęt kulinarny Zelmer.

 

Patronem medialnym cyklu "Świeża Inicjatywa" jest Magazyn Kuchnia

Aktualne informacje o warsztatach i zapisy na nie można znaleźć na stronie warsztatowej: https://www.facebook.com/events/1611440625805781/

oraz fanpage'ach Targu Śniadaniowego:

Warszawa

Sopot

Poznań

Zdjęcie Bambusowy kosz piknikowy Zdjęcie Kosz piknikowy dla 2 osób Cilio Bellagio CI-155761 Zdjęcie Reisenthel Kosz piknikowy Carrybag BK3008
Bambusowy kosz piknikowy Kosz piknikowy dla 2 osób C... Reisenthel Kosz piknikowy C...
źródło: Okazje.info